Leicester City
Leicester City 2:1 Chelsea
Chelsea

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 14.12.2015.

Na King Poweru okončano je 16. kolo Premiershipa. Pred obje momčadi bio je imperativ pobjede, Leicesteru su trebala tri boda za povratak na prvo mjesto na tablici, a Chelseaju za odmak s nevjerojatnog 16. mjesta.

Trener Leicester Cityja, Claudio Ranieri: "Chelsea mi kao momčad puno znači, tamo sam proveo četiri godine. Strašno sam ponosan što sam imao priliku biti trener Chelseaja, ali to je stara priča, danas sam fokusiran samo na Leicester. Njihov niz loših rezultata ne znači ništa, jer Chelsea je Chelsea, a Mourinho je Mourinho. Siguran sam da će na kraju sezone biti među prve četiri momčadi".

"Prije nekoliko tjedana rekao sam da ne vjerujem da mogu biti prvaci, možda bi trebao dva puta razmisliti prije nego što to ponovo izjavim. Jedno je biti prvi u rujnu nakon odličnog starta, a nešto sasvim drugo u prosincu. Ako se to stvarno dogodi biti će to nešto veličanstveno, nešto što će zadiviti čitavi nogometni svijet", izjavio je prije susreta trener Chelseaja, Jose Mourinho.

Strogo statistički gledano Leicester je bolje otvorio utakmicu, imali su domaći dva udarca u okvir gola, a za oba je zaslužan Riyad Mahrez, no ni jedan od njih nije predstavljao ozbiljniju prijetnju Thibautu Courtoisu. U 16. minuti susreta Ranieri je bio prisiljen na izmjenu jer se ozlijedio Daniel Drinkwater, a na njegovo mjesto je uskočio Andy King, nekadašnji junior Chelseaja.

Ni Mourinho nije ostao pošteđen prisilne zamjene, u 31. minuti Pedro je zamijenio Edena Hazarda. Tri minute kasnije, točnije u 34. minuti domaći su došli u vodstvo. Mahrez je nakon nekoliko pokušaja odustao od udaraca po golu i umjesto toga odlučio se na asistenciju za Jamiea Vardyja koji je nepogrešiv. Negdje sa sredine kaznenog prostora nogom pogađa donji desni kut.

Gosti su imali priliku za izjednačenje u 36. minuti, ali na sreću domaćih Nemanja Matić nakon kornera glavom pogađa prečku. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, a na samom otvaranju drugog dijela domaći su udvostručili svoje vodstvo. Bila je to prava majstorija Mahreza koji je na dodavanje Marca Albrightona izvrtio gostujućeg braniča i s desne strane kaznenog prostora pogodio gornji lijevi kut gola Chelseaja.

U 53. minuti Cesc Fabregas je zamijenio Johna Terryja, a njegovim ulaskom živnula je igra gostiju. Upravo je Fabregas u 62. minuti idealno poslužio Diega Costu koji puca, ali njegov udarac Kasper Schmeichel čupa iz donjeg desnog kuta i odbija u korner. Nakon udarca iz kuta dva puta je pokušao Branislav Ivanović, ali domaći braniči su blokirali njegove pokušaje.

Chelsea se nakon 50 minuta uspavanke probudio i krenuo svim silama prema domaćim vratima. Pritisak je urodio plodom u 77. minuti, Pedro je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu. Na njegov ubačaj natrčao je Loic Remy i iz velike blizine glavom prevario domaćeg vratara. Do kraja susreta gosti su uložili silan napor u pokušaju da dođu do boda, bili su puno bolji takmac na terenu, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže.