Branimir Korać • subota, 19.03.2016.

Slaven Bilić s West Hamom nastavio je seriju neporaženosti i na teškom gostovanju kod Chelseaja. U londonskom derbiju nije bilo pobjednika, a korak prema naslovu prvaka napravio je Leicester gostujućom pobjedom kod Crystal Palacea...

West Ham dva puta ispustio vodstvo

U sezoni iznad očekivanja West Ham je ostao neporažen na gostovanju kod još jednog velikana. Chelsea je ugostio Bilićevu momčad i na kraju može biti zadovoljan s bodom jer je West Ham dva puta vodio i mogao dotući protivnika.

Iza Slavena Bilića tako su još dva teška gostovanja na kojima nije izgubio i u samoj završnici je ostao bez punog plijena. Nakon što mu se Manchester United provukao u FA kupu, isto je učinio i Chelsea u prvenstvu.

Gosti su dva puta vodili, ali Chelsea se uspio vratiti i na kraju izvući bod.

U 17. minuti West Ham je poveo lijepim udarcem Lanzinija koji je uočio da Cortois nije idealno postavljen i sjajno je pogodio suprotni kut za 1:0.

Chelsea je do poravnanja stigao u samoj završnici prvog poluvremena. Neoprezan prekršaj Reida u dobroj poziciji na 20-ak metara od gola kaznio je vrlo nervozni i "brbljavi" Cesc Fabregas koji je krasno pogodio za poravnanje. Inače Fabregas je prednjačio u razgovoru sa sucem, nije se "gasio" i može biti sretan što je dočekao kraj susreta. Da je u pitanju igrač manje reputacije, upitno je koliko bi njegove prigovore sudac trpio.

Nakon sat vremena Slaven Bilić uveo je u igru Andyja Carrolla, a on je uzvratio pogotkom već u prvom kontaktu s loptom. Fantastično ga je proigrao Payet, a Carroll je pogodio za 2:1.

West Ham je imao odličnu priliku u 87. minuti kada je Carroll pucao glavom, a loptu s gol linije izbio Traore da bi u sljedećem napadu domaćin došao do poravnanja. Antonio je s leđa sapleo Loftus-Cheeka u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji zabija Fabregas za konačnih 2:2.

Leicesterova bajka se nastavlja

Leicester je napravio novi korak prema naslovu prvaka. U gostima kod Crystal Palacea slavio je s 1:0 i tako odmaknuo na osam bodova prednosti nad drugoplasiranim Tottenhamom koji ima utakmicu manje.

Trenutak odluke dogodio se u 34. minuti kada je Riyad Mahrez zabio za pobjedu. Drinkwater je proigrao Vardyja koji pronalazi u sredini Mahreza, a ovaj ima lagan posao.

Domaćin je pogotku najbliže bio u sudačkoj nadoknadi kada je Delaney pucao, a lopta se odbila od grede.

Do tri gostujuća boda došao je Stoke koji je gostovao kod Watforda. Walters i Joselu zabili su za pobjedu dok je Deeney postavio konačnih 2:1.

Gostujuću pobjedu odnio je i Norwich s gostovanja kod West Bromwich Albiona. Strijelac za goste bio je Brady u 50. minuti susreta.

• Veni vidi vici19.03.2016. u 19:22
    bravo za Leicester, šteta što Bilić nije uspio pobijediti, a i onaj penal za Chelsea je bio prestrogo dosuđen