Everton
Everton 0:2 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • subota, 19.03.2016.

Četvrti put zaredom Arsenal je slavio protiv Evertona i tako nastavio s dobrim igrama u međusobnim dvobojima. Ovaj put bio je bolji s 2:0 i tako 101. put u povijesti svladao liverpulsku momčad...

205. dvoboj između Evertona i Arsenala otišao je na stranu Arsenala. Momčad Arsenea Wengera slavila je s 2:0 i tako smanjila zaostatak za vodećim Leicesterom koji i dalje ima velikih osam bodova prednosti.

Od početka susreta uzbuđenja nije nedostajalo, a kako je krenulo, činilo se da nas očekuje prava golijada.

Već u drugoj minuti tresla se vratnica na obje strane terena. Prvo je Coleman nakon kornera pucao i pogodio okvir gola da bi Arsenal odmah uzvratio nakon što se lopta od Welbecka odbila u vratnicu.

Nismo dugo čekali na prvi pogodak. U sedmoj minuti Arsenal je poveo nakon krasne akcije, kombinirali su Özil i Sanchez, Čileanac je sjajno proigrao Welbecka koji dolazi sam pred Roblesa, obilazi ga i zabija za vodstvo.

U završnici prvog poluvremena Arsenal je povećao prednost. Bellerin je proigrao Iwobija koji se sjurio prema domaćem kaznenom prostoru, pratio ga je Funes Mori, a mladi napadač Arsenala mirno je pogodio za 2:0.

U drugom dijelu Arsenal je odigrao odlično u defenzivi i spriječio domaćina u stvaranju izglednijih prilika. Najbolju je imao Lukaku u 83. minuti, međutim njegov udarac bio je preslab.

Loša vijest za Wengera iz ovog susreta je ozljeda Özila koji je ranije napustio igru.