Eibar
Eibar 0:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Dario Dodić • subota, 07.01.2017.

Nogometaši Atletico Madrida na zaleđenom su travnjaku stadiona Municipal de Ipurua svladali Eibar 2:0, a pobjedi je kumovao previd linijskog suca kod prvog gola. Priliku od prve minute dobio je Šime Vrsaljko, ali nije se baš iskazao...

Tri boda se pišu, Diego Simeone nikako ne može biti zadovoljan igrom koju su njegovi igrači prikazali u gostima kod neugodnog Eibara, koji je još jednom dokazao da je s razlogom jedno od ugodnijih iznenađenja prvenstva. Po prilično hladnom vremenu i na djelomično zaleđenom travnjaku na Ipurui Atletico je uz sudački previd u njihovu korist došao do pobjede 2:0.

Šime Vrsaljko dobio je priliku od prve minute drugu utakmicu zaredom, ali za razliku od susreta Kupa kralja u kojem je ispred njega bio Juanfran, u dvoboju s Eibarom njegov izravni konkurent za bočnu poziciju završio je na klupi. Nije dobro izgledao Atletico u prvih 45 minuta, a u sivilo momčadi uklopio se i Vrsaljko. U napadu nije ništa napravio, kao niti ostatak momčadi, dok je u obrani imao težak zadatak čuvati iznimno raspoloženog Inuija koji je po desnoj strani obrane Atletica radio nered. Kad u priču dodamo i činjenicu da je hrvatski internacionalac u 29. minuti zaradio žuti karton jasno je bilo da neće dočekati kraj susreta.

Već nakon prvih 45 minuta Simeone je ubacio Juanfrana umjesto Vrsaljka s nadom da će trgnuti svoje igrače jer po prvi puta ove sezone, gledajući sva natjecanja, Atletico u prvom poluvremenu nije niti jednom uputio udarac u okvir protivničkog gola.

Teško je reći da je Juanfran unio preokret u igru Madriđana, ali u 54. minuti došli su do vodstva iz situacije koja je odmah mirisala na zaleđe, a kasnije snimke sumnje su i potvrdile. S lijeve je strane loptu ubacio Filipe Luis, na prvoj vratnici Saul Niguez glavom je skrenuo loptu u mrežu Eibara. Bio je u zaleđu, no linijski sudac nije se oglasio.

Pogodak je, logično, promijenio dinamiku susreta, Eibar se otvorio, imao je nekoliko poluprilika za izjednačenje, no kad nisu uspjeli matirati Moyu uslijedila je kazna s druge strane. Antoine Griezmann povukao je kontru, gurnuo loptu na desnu stranu do Gameira koji vraća loptu do Francuza, ovaj lagano zabija za 2:0 i prekid neugodnog niza - gotovo sto dana, odnosno 843 minute provedene na travnjaku Griezmann nije postigao gol u Primeri. Zanimljivo je istaknuti da je od ukupno sedam golova Francuza u La Ligi čak četiri puta asistent bio upravo Gameiro.

Prečvrsta je Atletico momčad da bi prokockala prednost od dva pogotka protiv Eibara, iako su domaćini imali nekoliko zanimljivih pokušaja, rezultat se do kraja nije mijenjao.