Villarreal
Villarreal 1:1 Málaga
Málaga

Luka Medić • nedjelja, 12.02.2017.

U 22. kolu španjolske Primere Villarreal je na svom stadionu De la Ceramica ugostio Malagu, a utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1. Bila je to dobra utakmica s puno prilika na obje strane, ali i spornim sudačkim odlukama koje su također obilježile susret…

Odmah na startu susreta domaći su imali veliku priliku za vodstvo, no udarac Dos Santosa otišao je pored vrata. U prvih desetak minuta i Malaga je imala dobru šansu kada je Pablo Fornals nanizao nekoliko domaćih igrača i uputio snažan udarac s vrha šesnaesterca, no vratar Villarreala Asenjo odlično brani taj pokušaj.

I onda je u 15. minuti susreta Malaga povela. Gosti su kombinirali po desnoj stani, Rosales ubacuje loptu u domaći prostor, a tamo se najbolje snalazi Charles koji dovodi goste u vodstvo u ranoj fazi utakmice.

Villarreal je tada preuzeo kontrolu i nastojao do poluvremena doći do izjednačenja. Najviše se istakao Trigueros koji je nakon pola sata igre pucao s vrha kaznenog prostora, no vratar gostiju Kameni odlično brani. Nekoliko minuta kasnije slična situacija, Trigueros puca ka vratima Malage, ali odlični Kameni obranio je i taj pokušaj. Villarreal je do kraja poluvremena uspio zatresti mrežu gostiju, no pogodak Adriana nije priznat zbog opravdano dosuđenog zaleđa. Na poluvrijeme su gosti otišli s prednosti 1:0.

Po povratku s odmora Villarreal je nastavio pritiskati goste. Nakon pet minuta igre u nastavku, Bruno je imao dobru priliku, pucao je prema vratima, ali Kameni nastavlja u svome ritmu i još jednom čuva svoju mrežu netaknutom.

Pola sata prije kraja Villarreal je dobio priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Samsone je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, na njega neoprezno starta Rosales i sudac Garrido pokazuje na bijelu točku. Interesantno je da se svega nekoliko minuta ranije slična situacija dogodila ispred Villarrealovih vrata, a Garrido se tada nije odlučio za najstrožu kaznu. Udarac s bijele točke u pogodak je realizirao Bruno i tako donio svojoj momčadi izjednačenje.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata iako su obje momčadi imale nekoliko izglednih prilika. Za Malagu su pokušavali Jony, čija dva udarca fenomenalno brani Asenjo, te Forlans koji se našao u izglednoj prilici, ali ponovno je Asenjo bio nesavladiv. Domaći su svoju najveću priliku za sva tri boda propustili u sudačkoj nadoknadi kada je Castillejo nakon solo prodora pokušao savladati Kamenog, ali vratar Malage još jednom fenomenalno reagira i ostavlja svoju momčad u igri.

Villarreal je na kraju utakmicu završio s igračem manje, pošto je Roberto Soriano zbog nesmotrenog starta dobio izravni crveni karton.

S osvojenim bodom Villarreal je preskočio Bilbaa i trenutno je šesta momčad na tablici, dok je Malaga na 14. mjestu Primere.