Las Palmas
Las Palmas 0:1 Sevilla
Sevilla

Luka Medić • nedjelja, 12.02.2017.

Sevilla se oporavila i nakon dvije utakmice bez pobjede s 1:0 slavila je na gostovanju kod Las Palmasa. Jedini strijelac na utakmici bio je Correa desetak minuta prije kraja. Alen Halilović igrao je za Las Palmas do 81. minute, dok je Marko Livaja ušao u igru u 81. minuti…

Nakon poraza od Espanyola i remija s Villarrealom, Sevilla je konačno došla do pobjede. Andalužani su slavili na gostovanju kod Las Palmasa, a jedini pogodak postignut je u samoj završnici utakmice. Od samog početka za domaće je igrao hrvatski nogometaš Alen Halilović, a izašao je van u 81. minuti. Tada je u igru ušao drugi Hrvat u dresu Las Palmasa, Marko Livaja.

Početak susreta pripao je domaćima koji su odmah pritisnuli Sevillu. Već nakon nekoliko minuta Mesa je uputio opasan udarac ka vratima gostiju, no Rico to bez problema brani. Kako je utakmica odmicala, Sevilla se sve više budila i preuzimala kontrolu nad igrom. Najopasniju situaciju nogometaši Seville stvorili su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je pucao Vazquez, no taj udarac nije bio precizan i otišao je pored vrata.

U drugi dio ponovno domaći ulaze kao bolji protivnik. U 53. minuti priliku je imao Simon, no njegov udarac nije bio dovoljno snažan da savlada raspoloženog Rica. Priliku je imao i hrvatski nogometaš u dresu domaćina Alen Halilović, ali njegov udarac otišao je pored gola. Ponajbolji igrač domaće momčadi Kevin-Prince Boateng također je pokušao dovesti svoju momčad u vodstvo, no najzaslužniji igrač što danas Sevilla nije primila porciju pogodaka je vratar Andalužana Rico.

I onda kada su se domaći ispuhali, Sevilla je krenula prema naprijed po sva tri boda. Najprije je Vitolo bio u prilici, no njegov udarac blokirala je obrana domaćih. I onda desetak minuta prije kraja Sevilla je postigla pogodak vrijedan tri boda, Iborra ubacuje loptu u šesnaesterac, sve to prati Correa koji je prima i postiže pogodak pored domaćeg vratara Varasa. Do kraja je Las Palmas pokušao sve ne bi li izjednačio, trener je uveo i napadačke opcije, među kojima i hrvatskog nogometaša Marka Livaju, no to mu nije pomoglo te Sevilla doma odlazi s vrijedna tri boda.

Sevilla je i dalje treća momčad prvenstva s tri boda manje od Reala i dva od Barcelone. Las Palmas je ostao 11. s 28 osvojenih bodova.