Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 25.03.2017, 18:00 h
RK Zagreb 22:23 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem nosi prednost na uzvrat, PPD Zagreb u završnici smanjio i probudio si nadu

Branimir Korać • subota, 25.03.2017.

Prvi dvoboj osmine finala Lige prvaka rukometaša između PPD Zagreba i Veszprema završen je pobjedom Mađara. U tvrdoj i zanimljivoj utakmici Veszprem je slavio s 23:22...

PPD Zagreb - Veszprem 22:23 (10:12)

Liga prvaka, osmina finala, prva utakmica

PPD Zagreb: Stevanović (8 obrana), Skok, Kontrec, Vori 3, Cingesar 1, Šebetić 2, Marković 2, Horvat 1, Šušnja, J.Valčić 4, Jotić 1, T.Valčić, Mandalinić 3, Miklavčič 1, Markoski, Pavlović 4

Veszprem: Mikler, Alilović (12 obrana), Gulyas, Ivancsik, Schuch, Ilić 2, Palmarsson 1, Gajić 3, Nilsson 3, Nagy 1, Ugalde 3, Marguč 4, Rodriguez, Terzić, Sulić 4, Lekai 2

Sedmerci: PPD Zagreb 2/4, Veszprem 1/4

Isključenja: PPD Zagreb 6 minua (Vori, J.Valčić, Horvat), Veszprem 8 minuta (Schuch, Sulić, Nilsson 2)

0:1 Gajić (7m), 1:1 Mandalinić, 1:2 Sulić, 1:3 Gajić, 2:3 Mandalinić, 2:4 Ilić, 2:5 Ugalde, 2:6 Gajić, 3:6 Šebetić, 3:7 Sulić, 4:7 J.Valčić, 4:8 Ilić, 5:8 Pavlović, 6:8 Horvat, 6:9 Nilsson, 7:9 J.Valčić, 7:10 Nilsson, 8:10 Pavlović, 8:11 Nilsson, 9:11 Pavlović, 9:12 Palmarsson (igrač manje), 10:12 J.Valčić (igrač više)

11:12 Marković (7m), 11:13 Sulić, 12:13 Cingesar, 13:13 Vori, 13:14 Ugalde, 14:14 Miklavčič, 14:15 Sulić, 14:16 Lekai, 14:17 Ugalde (igrač više), 14:18 Lekai (igrač više), 15:18 Mandalinić (igrač više), 16:18 Pavlović (igrač više), 16:19 Marguč, 16:20 Marguč, 16:21 Marguč (igrač manje), 17:21 Šebetić, 18:21 J.Valčić, 18:22 Nagy (igrač više), 19:22 Jotić (igrač manje), 20:22 Marković (igrač više - 7m), 20:23 Marguč (igrač manje), 21:23 Vori (igrač više), 22:23 Vori

Veszprem je opravdao status favorita i ima prednost uoči uzvrata u svojoj dvorani. PPD Zagreb tijekom 60 minuta nijednom nije bio u vodstvu, a kako je izgledalo sredinom drugog dijela kada je zaostajao pet razlike, na kraju domaćini mogu biti zadovoljni s minimalnim porazom.

Od početka susreta Zagreb se dosta mučio u napadu i vrlo teško dolazio do pozicija za šut. jedini koji je zabijao u prvih desetak minuta bio je Stipe Mandalinić koji je postigao dva pogotka, a Veszprem se brzo odvojio na 6:2. Tri od tih šest pogodaka došli su iz kontranapada nakon izgubljenih lopti u napadu domaćina, dvije je istrčao Gajić, a jednu Ugalde.

Da Stevanović nije povezao dvije obrane, Veszprem je mogao i do uvjerljivije prednosti, a jedan od razloga tih laganijih napada i realizacije Veszprema je sporije vraćanje u obranu Zagrebaša koji s nakon izgubljenih lopti sporo išli nazad pa i ostajali razgovarati sa sucem umjesto da se vraćaju u obranu.

Tek u 17. minuti Zagreb je došao do trećeg pogotka i to preko povratnika nakon ozljede Luke Šebetića koji je smanjio na 6:3 u još jednoj situaciji kada je vrijeme za napad već bilo "u crvenom".

Napad domaćina tu je proradio, povezao je Zagreb nekoliko dobrih akcija i golom Horvata iz kontre smanjio je na 8:6 što je već izgledalo puno bolje nego onih 6:2 koji su prijetili da postanu još neugodniji.

Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, u zadnjem napadu Veszprema Nagy je izgubio loptu i Zagreb je mogao otići na odmor s golom zaostatka nakon što je dosuđen sedmerac zbog prekršaja na Kontrecu. Međutim s istekom vremena Alilović brani sedmerac Horvatu i Veszprem na odmoru vodi s 12:10.

U drugi dio Zagreb je bolje krenuo i trebao je tek pet minuta da se prvi put nakon 1:1 vrati u rezultatski egal, kontrom Vorija poravnao je na 13:13 nakon prvo obranjenog sedmerca Stevanovića i dobre reakcije u obrani u napadu Mađara iza toga.

Imao je Zagreb i napad za vodstvo, no lopta je ispala Pavloviću iz ruke te je Ugalde iz kontre vratio Mađare u vodstvo. Još jedna prilika za vodstvo Zagreba propuštena je kada je Alilović skinuo čisti zicer Voriju sa šest metara. I kako to obično bude, umjesto da Zagreb preuzme vodstvo, Veszprem se vratio na četiri razlike i izvukao se iz neugodne situacije.

S tim promašajem Vorija krenulo je predugo razdoblje Zagreba bez postignutog pogotka, gotovo deset minuta trajao je post koji je prekinuo Mandalinić smanjenjem na 18:15. Međutim nakon toga nastavljaju se muke Zagreba u napadu, a na drugoj strani Marguč veže tri uzastopna pogotka te odvodi Veszprem na najviših plus pet.

Zagreb je ipak zadnjih deset minuta susreta odigrao puno bolje, uspio se vratiti na samo gol zaostatka i smanjiti na 23:22. Imao je Zagreb u posljednjim sekundama kontru za poravnanje, ali Kontrec nije pogodio i Mađari na uzvrat odnose prednost.

Veszprem je tako bliže prolazu u četvrtfinale, međutim Zagreb si je dobrom završnicom susreta uspio kupiti nadu uoči uzvrata.

• tomahawk9226.03.2017. u 17:31
    Nagy dao 2 gola i puno griješio kroz čitavu utakmicu, ali svejedno kopljara nmz zapasti u toj ekipi a mi plačemo u repki za njim. Poslje Sulića zagrebaši će imati strah u napadu par utakmica. Ako želimo medalje Sulić nam je pokazao šta trebamo imati u repki, a drvo kontrec je pokazao ono sve... [više na forumu]