Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 01.08.2017, 19:00 h
Šerif Tiraspol
Šerif Tiraspol 1:2 Qarabağ

Branimir Korać • utorak, 01.08.2017.

U uzvratnom dvoboju trećeg pretkola Lige prvaka Qarabag je u gostima svladao Šerif s 2:1 i tako izborio prolaz u četvrto pretkolo čime je došao na korak do grupne faze...

Utorak je donio nastavak europskih dvoboja, a prvi koji je uspješno prošao kroz treće pretkolo Lige prvaka je Qarabag, prvak Azerbajdžana.

Nakon prvog dvoboja u Tiraspolu pogodaka nije bilo i Šerif je imao dobar rezultat uoči uzvrata na svom travnjaku. Međutim Qarabag je odnio pobjedu iz Moldavije i izborio prolaz dalje.

Gosti su do vodstva došli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena sjajnom solo akcijom Ndlovua koji je nanizao nekoliko domaćih braniča, zapucao, a lopta je na putu okrznula nekog od domaćih braniča što je bilo dovoljno da prevari Mikulića i završi u mreži.

Domaćin je pokušao doći do poravnanja i prilike za preokret, ali nije uspio, a kada je u 86. minuti Qarabag došao i do drugog pogotka, priči je bio kraj. Ansi Agolli ubacio je u sredinu gdje najviše skače Michel i pogađa za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi susreta Šerif je uspio tek smanjiti zaostatak, Sadigov je skrivio kazneni udarac kojeg Ziguy Badibanga pretvara u pogodak. Bilo je to u 94. minuti, prekasno da bi se išta više od toga napravilo.

U domaćem sastavu Zvonimir Mikulić je odigrao cijelu utakmicu, a Josip Brezovec igru je napustio u 85. minuti kada ga je zamijenio Benjamin Balima.