Tomić dvoznamenkast u visokoj pobjedi Barcelone, Real u završnici slomio otpor Estudiantesa

Petar Jenjić • nedjelja, 31.12.2017.

Odigrane su i preostale tri utakmice 14. kola španjolske ACB lige u kojima su do pobjeda došli domaćini. Barcelona je svladala Fuenlabradu uz dobru utakmicu Ante Tomića, dok se Real Madrid namučio protiv Estudiantesa, no ipak je uspio upisati pobjedu...

Barcelona na domaćem parketu lakše je od očekivanog svladala Fuenlabradu rezultatom 101:74 i tako stigla do devete pobjede u sezoni, a današnjem protivniku nanijela ukupno četvrti poraz.

Fuenlabrada se vrlo dobro držala tijekom prvog poluvremena, iako je Barcelona gotovo konstantno bila u vodstvu. Katalonska momčad na poluvremenu je imala deset koševa viška (42:32), no u nastavku ubacuje u brzinu više, povećava prednost i dolazi do glatke pobjede.

Domaćina je do pobjede predvodio Thomas Heurtel s 15 koševa i sedam asistencija, Ante Tomić dodao je 11 poena (4/4 za dva, slobodna bacanja 3/4), tri skoka i tri asistencije za nešto manje od 15 minuta na terenu. Francisco Cruz sa 17 koševa i pet skokova bio je najbolji kod gostiju, Marko Popović dodao je 13 poena (2/3 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), pet skokova i tri asistencije za 33 minute na parketu.

Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu upisali su košarkaši madridskog Reala koji su na domaćem terenu bili bolji od Estudiantesa rezultatom 96:89 i tako ostali na vrhu prvenstvene ljestvice. S druge strane, Estudiantes je pao na omjer od pet pobjeda i devet poraza.

Iako je domaćin vodio većim dijelom utakmice, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom, Estudiantes je ostao u egalu sve do završnice. Pet minuta prije kraja imao je dva poena viška (81:79), no Real uzvraća s deset uzastopnih poena i stečenu prednost zadržava do samog kraja.

Luka Dončić zaključio je susret s 24 poena, osam skokova i pet asistencija, dok su po 13 koševa dodali Trey Thompkins (pet skokova) i Felipe Reyes (deset skokova). Najbolji je kod gostiju bio Sylven Landesberg s 29 koševa i pet skokova, Goran Suton ubacio je devet poena (2/4 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/7), pet skokova i jednu asistenciju za 20 i pol minuta na terenu.