Petar Jenjić • četvrtak, 19.04.2018.

Ruski dvoboj u četvrtfinalu Eurolige ponovno je otišao na stranu CSKA koji je predvođen Sergijom Rodriguezom stigao na korak do prolaska u polufinale. Nakon vrlo loše odigrane prve utakmice madridski Real konsolidirao je redove i slavio u drugom dvoboju protiv Panathinaikosa...

Još jedan dvoboj otišao je na stranu moskovskog CSKA koji je stigao na jednu pobjedu od prolaska dalje. Ponovno smo gledali vrlo zanimljiv i izjednačen dvoboj, a domaćin je do pobjede stigao rezultatom 89:84. Izostanak Nanda De Cola zbog ozljede donio je više slobode Sergiju Rodriguezu koji je odigrao jednu od najboljih utakmica u euroligaškoj karijeri.

Ukupno sedam izmjena u vodstvu vidjeli smo tijekom prvog poluvremena u kojem se nijedna momčad nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku. Ključnim se pokazala serija CSKA 11:2 na početku posljednje četvrtine kojom su stigli na devet koševa viška (79:70), a nešto kasnije i do prve dvoznamenkaste prednosti (84:74). Do kraja susreta Himki je uspio tek ublažiti poraz.

Spomenuti Sergio Rodriguez bio je prvo ime susreta s 26 poena, četiri skoka i deset asistencija, Cory Higgins dodao je 19 koševa za CSKA, dok je Will Clyburn ubacio 16 poena uz sedam skokova.

Goste je predvodio Anthony Gill s 24 koša i pet skokova, Aleksej Šved dodao je 12 poena, sedam asistencija, ali i pet izgubljenih lopti.

Real Madrid nije mogao lošije odigrati prvu utakmicu pa je bilo za pretpostaviti kako će druga četvrtfinalna utakmica protiv Panathinaikosa donijeti puno bolju igru španjolske momčadi. Tako je i bilo. Dapače, Real je stigao do pobjede 89:82 i izjednačio rezultat u seriji na 1-1.

Madriđani su u potpunosti dominirali u skoku, a susret su zaključili s čak 19 skokova više od protivnika. Panathinaikos je skupio 24 u cijeloj utakmici. Za razliku od prve utakmice u kojoj su tricu šutirali 3/19, večeras je Real bio kudikamo precizniji (11/20).

Nijedna momčad tijekom utakmice nije imala dvoznamenkastu prednosti, a posljednje dvije minute susreta Real je imao dva poena viška (80:78). Trey Thompkins tricom je podebljao vodstvo svoje momčadi, a nakon što je Mike James na drugoj strani smanjio zaostatak na minus tri (83:80), pobjedu gostujuće momčadi s linije slobodnih bacanja potvrdio je Luka Dončić.

Do pobjede ga je predvodio Felipe Reyes s 18 poena, Jaycee Carroll dodao je 17 koševa, a Trey Thompkins 12 poena i šest skokova. Mike James s 20 koševa i šest dodavanja bio je najbolji kod domaćina, Adreian Payne dodao je 13 poena.