Petar Jenjić • utorak, 17.04.2018.

Dvama četvrtfinalnim susretima krenulo je doigravanje u Euroligi, a do vodstva u serijama stigli su Panathinaikos i CSKA. Ruska momčad na domaćem je terenu tijesno slavila protiv Himkija, dok su "Zeleni" potpuno razbili madridski Real uz rekordnu večer Nicka Calathesa koji je susret zaključio sa 16 asistencija...

Do vodstva u četvrtfinalnoj seriji stigao je moskovski CSKA koji se namučio u prvom dvoboju protiv Himkija. U konačnici su slavili rezultatom 98:95, iako je gostujuća momčad vodila kroz veći dio utakmice, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom.

Iako je posljednje vodstvo od deset koševa Himki imao još u 13. minuti susreta (39:29), uspijevao je odoljeti napadima CSKA koji je sve do završnih minuta treće četvrtine hvatao zaostatak. U 27. minuti Will Clyburn dovodi domaćina u vodstvo (65:64).

Ključnim za pobjedu domaće momčadi pokazala se odlična završnica treće i ulazak u posljednju četvrtinu kada je napravila seriju 11:0 i stigla do osam poena viška (83:75). Uspio je Himki u posljednjim sekundama susreta doći do dva koša zaostatka, ali za nešto više nedostajalo je vremena.

CSKA je do pobjede predvodio Sergio Rodriguez s 22 poena i pet dodavanja, dok je Othello Hunter dodao 18 koševa i osam skokova. Aleksej Šved s 22 koša, pet skokova i šest asistencija predvodio je Himki, Egor Vjalcev ubacio je 21 poen.

Za razliku od ruskog dvoboja Panathinaikos je pred svojim navijačima sa 95:67 potpuno razbio madridski Real koji je ostao bez ikakve šanse u cijelom susretu. Grčka momčad susret je otvorila vodstvom 20:0 i do kraja susreta nijednom nije ispustila dvoznamenkasto vodstvo. Naprotiv, prednost je početkom posljednje četvrtine iznosila 35 razlike (79:44).

Mike James s 24 poena i osam skokova predvodio je domaćina do pobjede, Nick Calathes dodao je 11 koševa, šest skokova i čak 16 asistencija. Ne samo što je time postavio vlastiti rekord i rekord euroligaškog doigravanja, već u posljednjoj četvrtini nije niti ulazio u igru.

Najbolji je kod gostujuće momčadi bio Trey Thompkins s 12 koševa i sedam skokova, Anthony Randolph dodao je 11 poena.