Fenerbahče nije iskoristio prvu meč loptu, Baskonia izborila četvrtu utakmicu

Petar Jenjić • utorak, 24.04.2018.

Košarkaši Baskonije izborili su četvrtu utakmicu u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv Fenerbahčea. Španjolska momčad smanjila je zaostatak na 2-1, na domaćem parketu slavila je rezultatom 88:83...

Ono što je najavila Baskonia je i ostvarila - treća utakmica četvrtfinala Eurolige otišla je na stranu borbene španjolske momčadi koja tako nije dopustila Fenerbahčeu iskoristiti prvu meč loptu.

Na domaćem parketu u vrlo zanimljivoj utakmici Baskonia je upisala pobjedu rezultatom 88:83 i smanjila zaostatak u seriji na 2-1. S obzirom na prikazano i ako sljedeća utakmica završi s istim pobjednikom, odlučujući peti dvoboj mogao bi biti itekako vatren.

Iako je tijekom druge i treće četvrtine imala i dvoznamenkastu prednost, Baskonia u posljednjih deset minuta ulazi s minimalnom prednošću (67:66). Iako u prvih 30 minuta nije postigao nijedan poen, Janis Timma probudio se kada je bilo najpotrebnije.

Četvrtu dionicu otvorio je s osam uzastopnih poena, a nakon ubačaja Tornika Šengelije Baskonia se vratila na 11 poena viška (77:66). Unatoč tome što je u završnici susreta dolazila na dva posjeda zaostatka, turska momčad nije uspjela doći do preokreta.

Domaćina je do pobjede predvodio Rodrigue Beaubois s 21 poenom i pet dodavanja, dok su po 12 koševa dodali Vincent Poirier (sedam skokova) i Johannes Voigtmann.

Najbolji je u redovima bio Jan Vesely koji je susret zaključio sa 17 koševa i deset skokova, Kostas Sloukas dodao je 14 poena i 11 asistencija, a Luigi Datome 13 koševa.