Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2018, 15:30 h
Vrapče 0:2 Hajduk
Hajduk

Hajduk u drugom poluvremenu slomio otpor Vrapča

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.09.2018.

Nogometaši Hajduka prošli su u osminu finala Kupa pobjedom u gostima kod Vrapča. Nakon prvog dijela pogodaka nije bilo, no u nastavku susreta Splićani su ipak dovršili posao...

Iznenađenja u Zagrebu nije bilo, Hajduk je uspješno odradio posao iako je domaćin u prvom poluvremenu sačuvao mrežu čistom .

Hajduk je dominirao susretom, od početka je zagospodario terenom, ali domaćin se gotovo 50 minuta odlično držao i pružao dobar otpor. Najbolje prilike u prvom dijelu imali su Splićani, ali nisu ih iskoristili.

Promašajima se posebno istaknuo Fran Tudor koji je imao dvije sjajne prilike, ali prvi put pucao je u blok sa sedam-osam metara, a drugi put s dva metra udaljenosti poslao loptu pokraj gola.

U drugom dijelu Hajduk je ipak stigao do vodstva dosta rano i tako si olakšao posao.

U 49. minuti Nejašmić je prebacio loptu na lijevu stranu, Mioković je otišao u prazno i to je ostavilo puno prostora Jradiju koji iskosa dolazi pred Razuma i rutinski zabija za 1:0.

Nastavio je Hajduk napadati tražeći pogodak kojim bi definitivno riješio pitanje prolaza i blizu je bio u 60. minuti kada je dosuđen slobodni udarac na 18 metara iskosa. Izveo ga je Jradi, vrlo dobro, ali pogodio je vratnicu.

Šest minuta kasnije novi pogodak za Splićane. Said je dobio loptu u 16 metara nakon dobrog proigravanja Tudora, Razum ga ruši, a Said s 11 metara podiže na 2:0.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 2:0 za goste koji tako prolaze u osminu finala.