Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2018, 15:30 h
Radnik Križevci 0:9 Rijeka
Rijeka

Rijeka do vrha napunila mrežu Križevčana za lagodan prolaz u osminu finala

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.09.2018.

Rijeka je imala najlakši posao u šesnaestini finala Kupa, gostovala je u Križevcima i upisala vrlo uvjerljivu pobjedu. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu nakon čega je bilo odrađivanje posla...

Rijeka se prošetala kroz Križevce i pobjedom 9:0 izborila je nastup u osmini finala Kupa. Domaći Radnik nije bio ravnopravan protivnik, pokazao je vrlo malo i Kekova momčad napunila mu je mrežu do vrha.

Križevčani su izdržali 20-ak minuta, a nakon što je Rijeka prvi put pogodila domaću mrežu, jednostavno se otvorilo i Radnik nije izbjegao katastrofu.

Golijadu je započeo Čolak koji je iskoristio pogrešku u domaćoj obrani, iskoristio taj poklon i zabio za vodstvo. Deset minuta kasnije, na dodavanje Zute, Čolak opet trese mrežu i podiže na 2:0.

Do kraja prvog dijela Rijeka je postigla još tri pogotka. Mladi debitant Denis Bušnja povisio je na 3:0, zatim je Čolak asistirao Pavičiću za četvrti gol da bi Dario Čanađija petim golom osigurao Rijeci ogromnu prednost na odmoru.

U drugom dijelu Radnik je odolijevao prvih pola sata i nije primio novi pogodak, ali je u zadnjih 15 minuta potpuno pao i Rijeka se nazabijala.

U 75. minuti Bušnja je asistirao Čolaku za njegov treći gol, zatim su zabijali i Čanađija još dva puta i Čolak jednom za konačnih 9:0.

Uvjerljiva i zaslužena pobjeda Riječana te očekivan prolaz u osminu finala.