Bundesliga, 10. kolo, 02.11.2018, 20:30 h
Stuttgart
Stuttgart 0:3 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Branimir Korać • petak, 02.11.2018.

Eintracht je nastavio s odličnim nastupima i upisao je novu pobjedu za koju dobar dio zasluga nosi i Ante Rebić, strijelac drugog gola na susretu...

Stuttgart i nakon desetog bundesligaškog kola ostaje zabetoniran na dnu ljestvice sa samo pet osvojenih bodova. Novi poraz upisao je na svom travnjaku od Eintrachta iz Frankfurta koji već duže vrijeme igra odličan i efikasan nogomet te je s ovom pobjedom skočio na treće mjesto na ljestvici.

Još jednom odličnu utakmicu odigrao je Ante Rebić koji je odradio 80 minuta i za to vrijeme postigao jedan pogodak koji je priznat i jedan koji je poništen uz pomoć VAR-a.

Taj poništeni pogodak dogodio se samom otvaranju susreta, već u četvrtoj minuti kada je poslao loptu u mrežu, ali gol nije priznat zbog zaleđa.

Ipak već u 11. minuti rezultat na semaforu je promijenjen. Ovaj put loptu u mrežu nije poslao Rebić već Sebastien Haller i Eintracht je zasluženo došao do vodstva i domaćina gurnuo u probleme.

Već nakon pola sata igre gosti iz Frankfurta vodili su s visokih 2:0. Luka Jović krasno je ubacio s desne strane, obrana Stuttgarta potpuno je zaboravila na Rebića koji ostaje sam i krasno glavom šalje loptu u nebranjeni dio mreže.

U nastavku susreta imao je i domaćin ponešto prilika, ponajviše preko Marija Gomeza, ali napadači Stuttgarta vrlo su neefikasni ove sezone.

Rebić je igru napustio u 79. minuti, umjesto njega ušao je Nicolai Müller i upravo on bio je strijelac za konačnih 3:0 nakon što je ubacio Jetro Willems.

Odličan posao Eintrachta i u ovom kolu, nastavio je seriju neporaženosti i u ovom trenutku jedan je od onih što igraju najbolji nogomet u Njemačkoj.