SP 2019., Nokaut faza, za 3. mjesto, 27.01.2019, 14:30 h
Njemačka 25:26 Francuska
Francuska

Nikola Karabatić sa sirenom donio broncu Francuskoj!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.01.2019.

Finalni je dan Svjetskog prvenstva u rukometu, a u prvom susretu dana Francuska je u pravoj drami stigla do bronce, gol sa sirenom zabio je Nikola Karabatić...

NJEMAČKA - FRANCUSKA 25:26 (13:9)

Svjetsko prvenstvo

Utakmica za treće mjesto

Njemačka: Silvio Heinevetter, Andreas Wolff (12 obrana), Uwe Gensheimer 7(1), Finn Lemke, Patrick Wiencek 2, Tim Suton, Fabian Wiede 2, Hendrik Pekeler 1, Steffen Weinhold 1, Steffen Fäth 2, Patrick Groetzki 1, Kai Häfner, Matthias Musche 1(1), Fabian Böhm 1, Jannik Kohlbacher 3, Paul Drux 4

Francuska: Cyril Dumoulin (2 obrane), Vincent Gerard (7 obrana), Nedim Remili 2, Romain Lagarde, Melvyn Richardson 2(2), Dika Mem 2, Nikola Karabatić 2, Kentin Mahe 7(1), Mathieu Grebille, Timothey N'Guessan 3, Luc Abalo 3, Michael Guigou 1, Luka Karabatić, Ludovic Fabregas 3, Adrien Dipanda, Valentin Porte 1

Sedmerci: Njemačka 2/3 (Gensheimer 1/2, Musche 1/1), Francuska 3/4 (Richardson 2/3, Mahe 1/1)

Isključenja: Njemačka 12 minuta (Wiencek 3, Drux, Gensheimer 2), Francuska 8 minuta (Porte, Remili 2, L.Karabatić)

Kretanje rezultata: 1:0 Pekeler, 1:1 Richardson (7m), 1:2 Richardson (7m), 2:2 Fäth, 3:2 Drux, 4:2 Gensheimer, 4:3 N.Karabatić, 4:4 Mahe, 4:5 Mahe, 5:5 Fäth, 6:5 Gensheimer, 7:5 Drux, 7:6 Remili, 8:6 Wiede, 9:6 Gensheimer, 9:7 Porte, 9:8 Mahe, 9:9 N'Guessan, 10:9 Wiencek, 11:9 Gensheimer, 12:9 Drux, 13:9 Wiencek

Drugo poluvrijeme: 13:10 Fabregas, 13:11 Fabregas, 13:12 Mahe, 14:12 Böhm, 14:13 N'Guessan, 14:14 N'Guessan, 14:15 Remili, 15:15 Gensheimer (7m), 15:16 Abalo, 16:16 Drux, 16:17 Abalo, 16:18 Mahe, 17:18 Kohlbacher, 17:19 Guigou, 18:19 Groetzki, 19:19 Gensheimer, 19:20 Abalo, 20:20 Kohlbacher, 20:21 Mahe, 21:21 Wiede, 21:22 Mem, 22:22 Gensheimer, 22:23 Mem, 23:23 Weinhold, 23:24 Fabregas, 24:24 Kohlbacher, 24:25 Mahe (7m), 25:25 Musche (7m), 25:26 N.Karabatić

Kakva utakmica za treće mjesto u Herningu! Drama u posljednjim trenucima, ali i cijelim tijekom susreta vodila se velika bitka da bi na kraju ipak Nikola Karabatić golom sa zvukom sirene donio pobjedu Francuskoj.

Francuzi kao da nisu dovoljno našpanani ušli u ovaj susret, Njemačka je izgledala raspoloženije i željnije, ali tako je bilo samo u prvom poluvremenu. U drugom dijelu ipak puno bolje izdanje Francuske, Njemačka je imala sve više problema i to posebno nakon što je treće isključenje zaradio Patrick Wiencek.

U prvom dijelu Francuska je imala velikih problema u napadu, krenuo je Nikola Karabatić, ali s previše loših odluka nije pomogao Francuskoj i Didier Dinart vratio ga je na klupu. Nije Francuska bila u ritmu, Njemačka je to koristila i predvođena Andreasom Wolffom održavala je prednost.

Hendikep za Francusku bila je i ozljeda Cyrila Dumoulina koji je morao van igre, ostali su Francuzi samo na Gerardu, ali on je vrlo dobro odradio posao do kraja.

Odmah na početku drugog dijela Francuska je preuzela vodstvo i kontrolu nad susretom, napravila je veliku seriju, preuzela vodstvo i samo je Wolff svojim obranama držao Njemačku iznad vode. Tu nje otpao i Wiencek te su Francuzi konačno lakše dolazili do pogodaka.

Igralo se do kraja praktički gol za gol, Njemačka je u nekoliko navrata uspjela doći do poravnanja, ali nikako i do vodstva.

U dramatičnoj posljednjoj minuti, 27 sekundi do kraja Dinart je zvao minutu odmora, Francuzi su dosta loše odradili nastavak napada, izgubili loptu, ali griješe i Nijemci u kontri, ostaje pet sekundi Francuskoj za tranziciju koju vuče Guigou, pronalazi natrčalog Karabatića, a on s devet metara u zadnjoj sekundi trese mrežu.

Do tog trenutka Karabatić je bio bez dvojbe najlošiji pojedinac susreta, međutim u pravo vrijeme izvukao je majstorski potez i osigurao pobjedu. Važne golove i isključenja izborio je i Luc Abalo koji je također jedan od zaslužnih za ovu pobjedu, naravno, uz igrača utakmice Kentina Mahea.

Tijek susreta

25:26 - Nikola Karabatić sa sirenom za pobjedu Francuske!

27 sekundi do kraja - time out

25:25 - Musche iz sedmerca, zadnja minuta

24:25 - Abalo doslovno iznudio sedmerac i isključenje Gensheimera, siguran je Mahe

24:24 - Sada sve prolazi, opet ide na crtu za Kohlbachera

23.24 - Fabregas je nezadrživ na crti

23:23 - Weinhold, ukazao se i on u napadu

22:23 - Fabregas se izborio za loptu, daje za Mema koji sjajno zabija

22:22 - Griješi Guigou kada je Francuska mogla na plus dva i kažnjava to Gensheimer

21:22 - Napokon Mem

21:21 - Wiede

20:21 - Gol za gol se nastavlja, na svako izjednačenje Francuska uzvraća

19:20 - Kakav gol Abaloa!

19:19 - Gubi loptu Nikola Karabatić, Gensheimer iz kontre

48. minuta - Ori se Uwe, Uwe, ali Gerard skida sederac

18:19 - Gol na gol, Groetzki

17:18 - Kohlbacher

16:18 - Mahe s krila, prvi put dva razlike za Francusku

16:17 - Izgubljena lopta i odmah Abalo kažnjava na prazan gol

42. minuta - Wolff drži Njemačku

16:16 - Drux i isključen Remili, ali odmah i na drugoj strani gensheimer

15:16 - Dvije krasne obrane Wolffa, ali treći put ipak Abalo zabija

14:15 - Od one apatične i nezainteresirane Francuske, do vodstva, za osam minuta sve su Francuzi okrenuli

38. minuta - Najlošija moguća stvar za Njemačku, nositelj obrane Wiencek treće isključenje

37. minuta - Gerard još dodaje obrane i Francuska ima napad za vodstvo

14:14 - N'Guessan dva brza gola, njemačkog napada nema

14:12 - Böhm obično proradi u drugom dijelu, evo mu prvog gola

13:12 - Mahe, Francuzi se vratili za samo pet minuta

35. minuta - Brani i Gerard i to prilično neugodnu loptu

13:11 - Griješi Njemačka, Fabregas s centra u praznu mrežu. Fabregas - Njemačka 2:0 u drugom poluvremenu

13:10 - Fabregas

32. minuta - Drugo isključenje za Wienceka

31. minuta - Wolff nastavlja gdje je stao u prvom dijelu

Počelo je drugo poluvrijeme.

13:9 - Wiencek i poluvrijeme, Wolff sa sedam obrana prvo ime susreta

12:9 - Loša reakcija obrane Francuske, Drux kupi otpadak i zabija

11:9 - Wolff brani, Gensheimer iz kontre

10:9 - Brani i Gerard pa Portugalci uzimaju loptu Maheu zbog navodnog hvatanja iz prostora i onda Wiencek zabija iz drugog napada

26. minuta - Wolff i dalje brani, Luka Karabatić isključen zbog "akumuliranog" prekršaja

9:9 - N'Guessan, Francuska se vratila

23. minuta - Uzvraća i na drugoj strani Gerard važnom obranom

21. minuta - Wolff je danas raspoložen, nekoliko velikih obrana

9:8 - Mahe s pola terena

9:7 - Porte iz teške pozicije s krila

18. minuta - Gredu trese Richardson, pa na drugoj strani i Groetzki iu kontre

18. minuta - Isključenje i za Druxa

9:6 - Gensheimer, isključenje Remili

8:6 - Wiede za povratak na dva razlike, prije gola dvije fantastične reakcije Fabregasa u obrani

15. minuta - Wolff krasno brani pokušaj Remilija izvana

7:6 - Remili smanjuje nakon velikog promašaja Pekelera sa šest metara

13. minuta - Karabatić ne zabija zicer, Wolff brani

7:5 - Drux i problemi za Dumoulina, ozljeda i mora van, Francuska ostaje na Gerardu

6:5 - Gensheimer s krila

10. minuta - Wolff prva obrana, Porte zarađuje isključenje na centru

5:5 - Fäth prekida francusku seriju

4:5 - Šuterski trening za Mahea, još jednom Njemačka bez gola, a Mahe preko cijelog terena

4:4 - Dumoulin lako brani, a Mahe zabija preko cijelog terena

4:3 - Smanjuje Karabatić, Wienceku isključenje

4:2 - Gensheimer koristi pucanje francuske obrane

5. minuta - Karabatić gubi loptu

3:2 - Karabatić nije zabio, Drux na drugoj strani je

2:2 - Fäth uzvraća

1:2 - Dumoulin brani pa onda Pekeler grubo ide na ruku Karabatića, a Richardson zabija iz sedmerca po drugi put zaredom

1:1 - Obrana iz prostora Wiedea i Richardson iz sedmerca zabija

1:0 - Njemačka odmah dolazi do gola, Pekeler s crte