Zadar potpuno podbacio u Laktašima, Igokea do visoke pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 17.03.2019.

Košarkaši Zadra odigrali su vrlo slabu utakmicu u sklopu posljednjeg 22. kola ABA lige te su upisali poraz na gostovanju kod izravnog konkurenta za ostanak, Igokee sa 100:82...

U najvažnijoj utakmici sezone, onoj u borbi za siguran ostanak u ABA ligi, košarkaši Zadra apsolutno su podbacili u svim segmentima igre. Dvoboj protiv konkurenta Igokee u Laktašima otišao je na stranu domaće momčadi koja je dominirala većim dijelom utakmice te u konačnici stigla do pobjede rezultatom 100:82.

Zadru sada preostaje čekati finalista Druge ABA lige protiv kojeg će razigravati za ostanak. Međutim, ako se ponovi slična igra, mogli bismo očekivati sličan ishod kao i u današnjem susretu te ispadanje u niži rang.

Zadar je solidno otvorio susret, a prvu veću seriju Igokea je napravila vrlo brzo. S devet uzastopnih koševa stigla je do vodstva 14:7. Čuvao je domaćin stečenu prednost, a Marko Luković početkom posljednje minute donio je prvo dvoznamenkasto vodstvo (21:10).

Igokea je nastavila puniti koš gostujuće momčadi koja se gotovo nikako nije uspijevala sastaviti s poenima. Tako je drugu dionicu otvorila serijom 14:4 za dvostruko više poena u 14. minuti (40:20). Nisu se Zadrani uspjeli spustiti ispod 14 koševa zaostatka, a o samoj igri gostiju dovoljno govori činjenica kako je domaćin ubacio čak 61 poen nakon 20 minuta igre (61:39).

Domaća je momčad čuvala prednost kroz treću četvrtinu, da bi Zadar posljednju otvorio serijom 12:1 te dolazi ispod deset koševa zaostatka (82:73). Uspjeli su gosti doći i na minus šest (82:76) nešto manje od pet minuta prije kraja. Međutim, više od toga nije išlo, Igokea se vratila na dvoznamenkastu razliku te upisala vrijednu pobjedu.

Danilo Anđušić s 29 poena predvodio je Igokeu do pobjede, dok je Latavious Williams dodao 16 koševa i pet skokova. Kod Zadra je Luka Žorić ubacio 23 koša, Luka Božić dodao je 15 poena i osam skokova.