Cedevita sredila Mornar i osigurala prednost domaćeg terena u polufinalu

Branimir Korać • petak, 15.03.2019.

Susretom u Domu sportova između Cedevite i Mornara počelo je zadnje kolo regularnog dijela sezone u ABA ligi. Cedevita je upisala pobjedu 94:80 i tako osigurala drugu poziciju...

Cedevita je ostvarila zacrtano, bila je bolja od Mornara i tako potvrdila drugu poziciju uoči doigravanja. Prednost domaćeg parketa u polufinalu nije mala stvar i pobjeda u ovom dvoboju bila je iznimno bitna.

Posebno napadački Cedevita je dobro izgledala u ovom dvoboju, jedino je završnica prvog poluvremena bila nešto skromnija, u ostale tri dionice Mornar nije pronalazio rješenja za Cedevitin napad.

Od sredine prve dionice krenulo je lagano odvajanje domaćina i preuzimanje kontrole nad susretom. Na početku druge četvrtine Cedevita je bila na rubu dvoznamenkaste prednosti, ali uslijedilo je lošije razdoblje, Mornar je napravio seriju 10:2 i vratio se u utakmicu.

Cedevita ipak nije dopustila i preuzimanje vodstva od strane gostiju i na odmor je odnijela prednost 44:37.

U drugom poluvremenu trebalo nekih pet minuta da domaćin prvi put probije granicu od deset poena, dvije minute prije kraja četvrtine vodio je i 71:52 te se činilo da je kod gostiju nastao potpuni raspad i da Cedevita ide prema visokoj pobjedi.

No do kraja četvrtine Mornar je uspio smanjiti zaostatak, u zadnjoj četvrtini spustiti se i na osam poena minusa, ali bliže od toga ne.

U domaćem sastavu Jacob Pullen ubacio je 21 poen, a Elgin Cook 18 poena uz pet skokova. Kod Mornara Daishon Knight ubacio je 13 poena, a Landing Sane deset poena.