Afrički kup nacija, nokaut faza, osmina finala, 08.07.2019, 21:00 h
Gana
Gana 4:5 Tunis
Tunis

Tunis posljednji do četvrtfinala Afričkog kupa nacija dramatičnom pobjedom protiv Gane

Branimir Korać • utorak, 09.07.2019.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Afričkog kupa nacija nakon što je Tunis eliminirao Ganu boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 120 minuta bilo je 1:1...

Drama i u posljednjem susretu osmine finala Afričkog kupa nacija. Tunižani su slavili protiv Gane boljim izvođenjem jedanaesteraca, a trebali su pobjedu odnijeti i u 90 minuta, no spasili su Ganu od poraza.

Gana je igrala bolje dobrim dijelom susreta i u prvom dijelu imala je odličnu priliku za preuzimanje vodstva kada je Kasim zatresao vratnicu, lopta se odbila do Andrea Ayewa, ali niti on ne zabija.

Krajem prvog dijela lopta je završila u mreži Tunižana, ali gol nije priznat, unatoč prosvjedima igrača Gane.

U 73. minuti Tunis je stigao do vodstva. Niska lopta poslana je na peterac gdje je dotrčao Taha Khenissi i skrenuo loptu u mrežu.

Kada su Tunižani već jedva čekali kraj, u 92. minuti Gana se spašava. Nakon ubačaja iz prekida, nesretni Rami Bedoui koji je tek ušao u igru, glavom šalje loptu u svoju mrežu.

U produžecima golova nije bilo i odlučivali su udarci s 11 metara. Jedini koji nije zabio bio je Caleb Ekuban.

Inače u 120. minuti Alain Giresse izvadio je prvog vratara Moueza Hassana koji je bio izrazito nezadovoljan takvom odlukom te je na gol poslao Farouka Bena Moustaphu koji se odužio obranjenim penalom.

• cameosis09.07.2019. u 18:38
    prolaz na penale se broji kao neriješeno. inače, nepriznati gol ghane je bio regularan.