Afrički kup nacija, nokaut faza, osmina finala, 07.07.2019, 21:00 h
Alžir
Alžir 3:0 Gvineja

Alžir glatko slavio i prošao u četvrtfinale Afričkog kupa nacija

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.07.2019.

Za razliku od nekih drugih favoriziranih reprezentacija, Alžir izgleda dobro i igra dobro. Novu pobjedu ostvario je protiv Gvineje koju je svladao s 3:0...

Bio je to na kraju lakši posao za Alžir nego što se očekivalo. Gvineja ima solidnu reprezentaciju koja definitivno može stvoriti probleme, a ovdje ipak nije uspjela doći do iznenađenja.

Alžir je dobro odradio utakmicu, imao kontrolu nad igrom i što je još važnije, bio je efikasan. Iskoristio je tri prilike i na kraju zasluženo slavio.

Poveo je u 24. minuti nakon lijepe akcije, Youcef Belaili odigrao je dupli pas s Bounedjahom, sjurio se do gola i zatim iskosa zabio za vodstvo.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, ostalo je tih 1:0.

U nastavku susreta još dva gola Alžiraca. Prvi su zabili u 57. minuti kada je Riyad Mahrez sjajnim primanjem lopte izbacio čuvara iz igre, ušao u 16 metara i povisio na 2:0.

Točka na i stigla je u 82. minuti, Youcef Atal povukao je kontru, ubacio u sredinu za Adama Ounasa koji postavlja konačnih 3:0.