Afrički kup nacija, nokaut faza, osmina finala, 08.07.2019, 18:00 h
Mali 0:1 Obala Bjelokosti
Obala Bjelokosti

Mali se napromašivao, Obala Bjelokosti jednim golom do četvrtfinala

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.07.2019.

Obala Bjelokosti upisala je pobjedu u osmini finala Afričkog kupa nacija. U dvoboju protiv Malija nije bila bolji protivnik, ali svejedno je stigla do pobjede...

Poznat je još jedan sudionik četvrtfinala Afričkog kupa nacija. Obala Bjelokosti je s 1:0 svladala Mali i prošla je u četvrtfinale iako je Mali bio bolji, no nije znao realizirati svoje prilike.

Mali se pošteno ispromašivao, odigrao je dobru utakmicu, ali realizacija je potpuno podbacila i na kraju je kažnjen te je upisao poraz.

Već na poluvremenu Mali je trebao imati prednost, imao je nekoliko sjajnih prilika, međutim nije bio precizan. Obala Bjelokosti u prvih 45 minuta nije pokazala baš ništa te nije imala nijedan udarac u okvir gola.

Marega i Diaby bili su najbliže pogotku za Mali u prvom dijelu, no sreća nije bila na njihovoj strani.

U drugom poluvremenu i Obala Bjelokosti je zaigrala nešto bolje te je počela i ona prijetiti, a u 76. minuti stigla je do pogotka vrijednog prolaza.

Wilfried Zaha dobio je loptu u 16 metara nakon što je Youssouf Kone bio kratak u skoku i lopta je došla do Zahe koji rutinski zabija.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:0 i Obala Bjelokosti prošla je dalje.