Rudeš i Croatia Zmijavci do pobjede u sudačkoj nadoknadi

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Odigrane su preostale četiri utakmice devetog kola Druge HNL, a do pobjeda u samoj završnici susreta stigli su Rudeš i Croatia Zmijavci protiv Osijeka II odnosno Solina...

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg dijela ljestvice, Bijelo Brdo i Cibalia podijelili su bodove. Susret je završio rezultatom 1:1, a domaćin je poveo nakon pola sata igre preko Marka Dabre. Bod Vinkovčanima osigurao je Silvio Anočić u 80. minuti.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigla je Croatia Zmijavci koja je ugostila Solin i slavila s 2:1. Gostima je ovo ujedno i treći uzastopni poraz.

Domaćin je do vodstva stigao u 13. minuti preko Ivana Čalušića, a već sedam minuta kasnije izjednačio je Mislav Pezo. Ipak, pobjedu Croatiji donio je Mijo Šabić u samoj završnici susreta iz penala. Igrala se 94. minuta.

Peto slavlje sezone upisao je Rudeš koji je na domaćem terenu bio bolji od druge momčadi Osijeka. Za pobjedu je u 94. minuti susreta zabio Marko Radas.

Niz Orijenta zaustavio je Hajduk II koji je slavio na gostovanju s 2:0 te tako upisao četvrto slavlje sezone. Za pobjedu su zabili Jurica Pršir i Jakov Blagaić u 76. i 79. minuti.