Prva pobjeda za Dubrovnik, Gorica slavila u dramatičnoj završnici

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2019.

Odigrana su četiri susreta petog kola Paket 24 Premijer lige. Ovo kolo posebno će pamtiti Dubrovčani koji su došli do prve povijesne pobjede u najvišem rangu...

Rukometaši Dubrovnika došli su do svoje prve pobjede u Paket 24 Premijer ligi. U petom kolu igrali su protiv Zameta u svojoj dvorani i ubilježili pobjedu 31:26. Domaćin se odvojio sredinom prvog poluvremena i bez problema je održavao razmak do kraja susreta. Zamet se nijednom nije uspio približiti na gol zaostatka.

Sedam golova kod domaćina postigao je Zvonimir Srna, a šest je dodao Maro Dabelić. Kod poraženih Veron Načinović zabio je deset golova uz stopostotan učinak.

Dramatično je bilo u Velikoj Gorici gdje je Gorica ugostila Varaždin i slavila 33:32. Domaćin je vodio 25:18 pa je dopustio Varaždincima da se vrate u utakmicu i uz dva gola Novaka izjednače na 32:32. Ipak zadnji napad domaćin je uspješno realizirao i preko Hrvoja Cekovića stigao do pobjede.

Osam golova kod Gorice postigao je Davor Ćavar, po šest su dodali Ivan Laljek i Rudolf Zvonimir Šafranko dok je Ceković dodao pet. Kod poraženih Jurica Vidaček zabio je osam golova, Dominik Novak sedam, a Matej Šagij pet.

Dubrava je projurila do pobjede protiv Spačve koja je nakon sjajnog otvaranja sezone povezala dva poraza. Ovdje je bilo 33:23 za Zagrepčane koji nisu imali niti najmanjih problema.

Po pet golova zabili su Karpo Sirotić i Marko Mihaljević, a kod Spačve sedam je zabio Dario Raguž.

Sesvećani su upisali novi poraz, ovaj put u svojoj dvorani protiv Bjelovara 26:23. Bjelovar je preuzeo vodstvo sredinom prvog poluvremena i uglavnom boravio u vodstvu. U drugom dijelu vodio je i 20:14 da bi se domaćin serijom 4:0 uspio približiti na gol zaostatka u 51. minuti, ali slijede tri uzastopna gola gostiju i kraj priče.

Filip Jurišić s pet golova predvodio je goste, a kod Sesveta Daniel Vusić zabio je sedam golova.