Zabok odolijevao u prvom dijelu, Cibona furioznom trećom četvrtinom do pobjede

Matej Kačan • nedjelja, 08.03.2020.

Košarkaši Cibone su u sklopu 21. kola HT Premijer lige slavili na gostovanju kod Zaboka. Sjajna treća dionica poslužila je gostima za visokih 19 razlike na kraju susreta...

Furiozna treća dionica bila je dovoljna Ciboni za uvjerljivu i sigurnu pobjedu kod Zaboka koji je šuterski dobro krenuo i parirao u prvom dijelu, ali takav tempo nije mogao pratiti. Cibona tako nastavlja hvatanje Zadra borbu za startnu jedinicu prije doigravanja.

Sjajno je Zabok krenuo s četiri vezane trice, a kod Cibone je zabijao samo Roko Prkačin pa je 12:5 za domaćina. No brzo je stao šut domaćina dok se Cibona stabilizirala i na koncu prve dionice je 20:14 za zagrebačku momčad.

No nije se predavao domaćin. Dobro je u drugoj dionici zaigrao Markus Lončar, pridružio u se i Luka Tomas uz Lovru Lisicu pa Zabok do poluvremena dolazi do izjednačenja 35:35 na velikom odmoru.

Cibona se ipak na izlasku iz svlačionice uozbiljila te je odigrala obrambeno sjajnih 10 minuta u kojima je Zaboku dozvolila tek sedam poena. Za isto vrijeme su Cibosi zabili 24 te su na ulasku u posljednju dionicu vodili sa 17 razlike. Povukli su Prkačin, Ljubičić te Marko Ramljak uz dobru organizaciju Matica Rebeca i to je bilo dovoljno.

Do kraja više Zabok nije prijetio, a Ciboni je posljednja dionica poslužila za raspodjelu minutaže i održavanje vodstva koje je na kraju iznosilo 19 razlike za konačnih 77:58. Cibonu je sa 17 poena i devet skokova vodio Ramljak, poen manje uz jednak broj skokova je zabio Prkačin, dok je 15 upisao Ljubičić.

Zabočane je sa 16 vodio Lončar, dok je 12 uz slab šut dodao Sven Smajlagić. Zabočani nastavljaju svoju borbu za što bolju poziciju u doigravanju, a u posljednjem kolu drugog dijela će u goste Zadru pa će se znati tko s kim igra kod kuće u trećem krugu prvenstva.