Grobničan i Crikvenica upisali nove uvjerljive pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.09.2020.

Nogometaši Crikvenice i dalje su na vrhu Treće HNL zapad s maksimalnim učinkom. Prati ih Grobničan koji zaostaje svega tri boda...

Nogometaši Grobničana odigrali su sjajnu utakmicu protiv Buja i slavili su s 5:1. Rano su ostali bez Marka Miculinića i Matea Vukelića, ali to nije utjecalo na njihov nastup i uz tri gola Dražena Pilčića te po jedan Domagoja Prtenjače i Matije Brdara visoko su slavili. Diego Valenta samo je smanjio u 88. minuti iz kaznenog udarca.

Pogodaka nije bilo u Senju gdje je Nehaj ugostio Uljanik iz Pule. Skromni Rovinj nije bio te sreće da je ostao čiste mreže na gostovanju na Krk. Domaćin je slavio s 5:0 i tako došao do prve ovosezonske pobjede. Dvostruki strijelac bio je Paolo Gibičar, a po jedan gol dodali su Josip Zec, Mateo Klenovšek i Mateo Jurešić.

Crikvenica je ostala na vrhu ljestvice i nakon ovog kola u kojem je ugostila Naprijed iz Hreljina. Visoko je slavila sa 6:2 golovima Martina Bogdanića, Dine Šarkovića, Antonija Mazzarollija, Jetona Imeraja, Morena Merlea i Josipa Buršića. Lovro Tomljanović i Marino Franko bili su jedini strijelci za goste.

Novigrad nije opravdao status favorita protiv Pazinke, remizirao je 1:1. Gosti su zadnjih deset minuta odradili i s igračem manje, ali nije pomoglo. Poveo je Novigrad golom Dine Dukađina da bi u 77. minuti poravnao Mate Ivetić. Noel Pavat u 82. je isključen, ali promjena nije bilo.

Jadran je u Poreču u utakmici kola slavio 1:0 protiv labinskog Rudara. Emanuel Valenta u 54. minuti postigao je jedini pogodak na susretu.