Europska liga, skupina C, 9. kolo, 23.02.2021, 18:45 h
Nexe Našice 31:30 CSKA Moskva
CSKA Moskva

Našičani u zadnjim sekundama do velike pobjede protiv CSKA Moskve

Branimir Korać • srijeda, 24.02.2021.

U dramatičnoj završnici rukometaši Nexea uspjeli su izvući veliku pobjedu protiv jakog moskovskog CSKA. Slavili su 32:31, a junak domaćina bio je Mario Tomić koji je zabio u posljednjim sekundama...

Iako je CSKA u Našice stigao kao favorit, sa samo jednim porazom ove sezone, ipak nije uspio doći do pobjede. Nexe je slavio 32:31, iskoristio je neopreznost Rusa u završnici susreta i golom Marija Tomića s centra je stigao do pobjede.

U prvom dijelu igralo se posve ravnopravno i bez posebnih odvajanja sve do zadnje tri minute prvog dijela kada je CSKA otišao na 14:11. Ipak završnica je pripala Nexeu, Fran Mileta, Dorian Markušić i Janko Kević zabijaju za poravnanje 14:14 na odmoru.

Sredinom drugog poluvremena Nexe je preuzeo kontrolu nad rezultatom, golovima Milete i Jaganjca otišao je na 24:21 te stigao tako do svog najvišeg vodstva u susretu.

Održavao je ta 2-3 gola prednosti neko vrijeme, a Rusi se vraćaju u zadnjih pet minuta golovima Soroke i Fokina za poravnanje na 30:30.

Nešto iznad minute prije kraja Janko Kević zabija za 31:30, a Rusi u zadnjih 18 sekundi ulaze bez vratara. Ilia Belevcov deset sekundi prije kraja pogodio je za 31:31, Nexe odmah ide na brzi centar i Tomić sa sredine igrališta zabija za pobjedu.

Velika pobjeda Našičana koja puno znači za samopouzdanje.

Moreno Car susret je završio s 15 obrana, po šest golova zabili su Kević i Jaganjac, a pet Mileta. Kod gostiju Dmitrij Kuznjecov upisao je 16 obrana, a po pet golova postigli su Aleksej Fokin, Dmitro Ilčenko i Aleh Astrašapkin.