Matar Dieye 88'
Gorica

Gorica gubila na poluvremenu u Senju, ali u drugom dijelu visoko slavila

Mihaela Bradovski • utorak, 14.09.2021.

Nogometaši Gorice prvi su sudionici osmine finala Hrvatskog kupa. Oni su u prvom kolu bili bolji od Nehaja u Senju u pravoj golijadi sa 7:3...

Luka Hodak
46'
14
Paolo Brnja
46'
15
Dario Papić
57'
16
David Dabac
83'

Miralem Hasanbegović
23
(do 46')
88
(do 67')
Krunoslav Rendulić

Gorica je prvi sudionik osmine finala Kupa, ali nismo sigurni da će Kruno Rendulić biti posebno zadovoljan. Prvo poluvrijeme svakako može biti razlog nezadovoljstvu, Nehaj je tu vodio s 3:2 i tek u drugom dijelu kvaliteta je došla do izražaja.

Ne tako davno Goričani su imali prizemljenje u prijateljskom susretu protiv Kustošije koja je slavila sa 6:2, nisu odigrali posebno dobro niti protiv Hrvatskog dragovoljca i tek u drugom dijelu protiv Nehaja, kada je domaćin već pao i fizički, stvorila je razliku.

U prvom dijelu dva puta je vodila golovima Kristijana Lovrića i Jurice Pršira, domaćin se prvi put vratio preko Tomca da bi u zadnjih 15 minuta prvog dijela Prizmić i još jednom Tomac kreirali preokret za vodstvo Nehaja 3:2 na odmoru.

Očito je predavanje Rendulića u svlačionici urodilo plodom i vrlo brzo u drugom dijelu Gorica je stigla do preokreta. U 47. minuti Mitrović je izjednačio, a autogolom je pomogao Svast.

U zadnjih 15 minuta Lovrić, Mitrović i Dieye odveli su goste na visokih 7:3 i u osminu finala Kupa.