Kup Hrvatske, 1. kolo, 21.09.2021, 15:30 h
Vuteks Sloga 0:3 Istra 1961
Istra 1961

Istra 1961 u drugom poluvremenu do pobjede protiv Vuteks Sloge

Mihaela Bradovski • utorak, 21.09.2021.

Istra 1961 nije dopustila iznenađenje u dvoboju prvog kola Supersport Hrvatskog kupa. Na gostovanju kod Vuteks Sloge slavila je s 3:0...

Vukovarci su kao i neki drugi niželigaški klubovi u Kupu dobro se držali dok je bilo snage. Nakon toga prvoligaš je ipak stigao do pobjede i riješio pitanje prolaza.

Istra 1961 tek u drugom poluvremenu uspjela je doći do pogodaka, probiti obranu domaćina i osigurati prolaz u drugo kolo.

Prvi pogodak stigao je u 54. minuti kada je Erhun Obanor poslao loptu u mrežu Ajdina Memovića.

15 minuta prije kraja Istra dolazi do drugog pogotka i tada je postalo jasno da će proći dalje. Abdallahi Mahmoud poput Obanora postigao je prvijenac u dresu pulske momčadi.

Točku na i stavio je Dion Drena Beljo u 90. minuti koji je pogodio za konačnih 3:0.

Istra tako odlazi u sljedeću rundu natjecanja što se i očekivalo, Vuteks Sloga ipak nije imala snage za iznenađenje.