Kup Hrvatske, 1. kolo, 22.09.2021, 18:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek
Suci: Ivan Vučković, Edvin Zobec, Dominik Benković
Ivan Krstanović 72' (11m)
Slaven Belupo

Bez iznenađenja u Karlovcu, Slaven Belupo zasluženo ide dalje

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.09.2021.

Slaven Belupo izborio je prolaz u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. U prvom kolu slavio je u Karlovcu s 2:0...

Luka Čakarić
46'
16
Mateo Pribanić
46'
3
Kristijan Sušilović
62'
21
Lion Cahani
78'
Zoran Zekić

Ipak bez iznenađenja u Karlovcu. Slaven Belupo odradio je posao kako se i očekivalo, upisao je pobjedu 2:0, kontrolirao je utakmicu i nije dozvolio Karlovcu da ozbiljno zaprijeti.

Karlovac je u početku susreta nešto pokušavao, u drugom dijelu također, ali veći dio susreta protekao je u znaku Slaven Belupa.

Domaćin je prvi i zaprijetio i to u osmoj minuti kada je Čolić iz voleja krasno opalio s ruba kaznenog prostora, ali Čović sjajno reagirao i odbija u korner.

Nakon toga Slaven Belupo bio je opasniji, posebno je probleme stvarao Zapata kojeg su domaćini jako teško kontrolirali, no vratar Bogović nizao je obrane.

Međutim u 38. minuti niti on nije najbolje reagirao. Zapata je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, namjestio se na udarac i pucao kroz noge braniča, Bogović je bio na krivoj nozi i nije mogao dohvatiti ovu loptu.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjena, a u drugi dio Karlovac ulazi nešto hrabrije, no ostavlja prostora iza leđa obrane što je skoro iskoristio Hadžić koji se našao pred Bogovićem, no on brani njegov pokušaj.

U 72. minuti Slaven dolazi do povećanja vodstva. U 16. metara srušen je Glavčić, a Krstanović rutinski realizira najstrožu kaznu de dovodi Slaven do 2:0.

Do kraja susreta krasna prilika ukazala se Cahaniju koji nije ipak najbolje reagirao i Slaven Belupo izdržao je te prošao u osminu finala.