Vodeni sportovi

Splitski Jadran upisao i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru

Matej Kačan • subota, 09.10.2021.

Sjajnu formu u kvalifikacijama za Ligu prvaka nastavili su vaterpolisti splitskog Jadrana koji su svladali Barcelonu s 8:4 za drugu pobjedu na splitskom turniru...

Vaterpolisti Jadrana iz Splita praktički su osigurali svoj nastup u play-offu kvalifikacija za Ligu prvaka. Jadran je u bazenu na Poljudu upisao i drugu pobjedu, ovaj put protiv Barcelone.

Barcelona je u prvom susretu svladala Oradeu pa će Jadran u slučaju nekakvog kruga momčadi s 2-1 imati prednost međusobnog omjera u odnosu na Barcelonu. Nakon dosta čvrstog prvog poluvremena od 2:1 za Jadran, Splićani su u druge dvije četvrtine zaigrali bolje.

Golovima Bukića i Šetke Jadran se odvaja na 4:1, a pokušaj povratka Španjolaca prekinuo je Rino Burić golom za 5:3, a u posljednju dionicu ulazi se sa 6:4 za Jadran.

Tamo je Barcelona potpuno zakazala napadački i ostala je bez pogodaka, dok su Jadran do uvjerljive pobjede golovima za kontrolu susreta odveli Harkov i Delić.

Antonio Dužević je s dva gola vodio Jadran do pobjede uz još šest strijelaca s po jednim golom, dok je Barcelona imala četiri različita strijelca. U posljednjem kolu Jadran igra protiv Oradee, dok Barcelona igra s Primorcem.