Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 16.03.2022, 21:00 h, Stadion Juventusa
Suci: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (Poljska)
Villarreal

Potpuni raspad Juventusa u zadnjih 15 minuta, Villarreal uvjerljivom pobjedom do prolaza

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.03.2022.

Iako je većim dijelom susreta bio bolji i opasniji, Juventus se oprostio od Europe. U uzvratu u Torinu visoko je poražen 3:0 nakon što je u prvom susretu u gostima kod Villarreala odigrao 1:1...

Paulo Dybala
79'
20
Federico Bernardeschi
83'
18
Moise Kean
85'

Francis Coquelin
64'
11
Samu Chukwueze
65'
7
Gerard Moreno
74'
24
Alfonso Pedraza
86'
Unai Emery

Juventus će dugo pamtiti ovaj uzvrat protiv Villarreala. Nakon prvog susreta i remija u Španjolskoj, u Torinu je vjerovao u pobjedu i prolaz, a kako je izgledalo većim dijelom susreta i bilo je na dobrom putu.

Sve do zadnjih 15 minuta Juventus je imao potpunu kontrolu i za potpuno zadovoljstvo nedostajali su samo pogoci. A onda su oni počeli dolaziti, samo na krivoj strani.

Već u prvih 25 minuta Juventus je trebao povesti. Nekoliko odličnih situacija, Alvaro Morata i Dušan Vlahović nisu uspjeli nadmudriti Geronima Rullija, a Vlahović je i zatresao gredu.

Villarreal nije pokazao previše, tek jedan pokušaj sredinom prvog dijela koji je izgledao opasnije te je mogao biti zadovoljan nulom na odmoru.

U drugom dijelu Unai Emery još je više zgusnuo svoje redove i njegova momčad zaigrala je igru čekanja. Nije bilo nikakvog preuzimanja rizika, čekala se pogreška Juventusa, a one su počele dolaziti u zadnjih 15 minuta.

U 76. minuti Francis Coquelin je pao u 16 metara nakon što je sa startom zakasnio Rugani, poljski sudac isprva nije dosudio kazneni udarac, uključio se VAR te je nakon pregleda snimke pokazao na 11 metara. Gerard Moreno, koji je ušao u igru pet minuta ranije, zabio je za 1:0.

Taj pogodak loše je utjecao na Juventus koji nije uspio stvoriti pravi pritisak i doći do poravnanja, a kada je u 85. minuti Pau Torres povisio na 2:0, priči je bio kraj.

U završnici još jedna velika pogreška Danila, pokušao je spasiti De Ligt, ali je u 16 metara igrao rukom te je dosušen novi kazneni udarac. Ovaj put strijelac je bio Danjuma za konačnih 3:0.

Veliko razočaranje za Juventus i veliko slavlje za Villarreal.