Vulić: 'Problem sa slobodnim bacanjima prati nas od početka sezone, protiv FMP-a su bila ključna'

Branimir Korać • utorak, 10.10.2023.

Cibona je odigrala dobru utakmicu protiv FMP-a, borila se do kraja, ali gosti su ipak u konačnici upisali pobjedu 89:93...

Trener Cibone Jakša Vulić nakon poraza protiv FMP-a čestitao je svojim igračima, a mogao je biti posebno zadovoljan prvim poluvremenom.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Prije svega čestitke momčadi FMP-a na pobjedi, ali isto tako mojim igračima koji se nisu predavali do zadnje minute. Nakon jako dobrog prvog poluvremena nismo imali odgovore za agresivnu obranu FMP-a koja nam je zadavala velike probleme u napadačkoj kreaciji, ali vodila i do velikog broje izgubljenih lopti. Osim toga, problem koji nas prati od početka sezone, slobodna bacanja, bila su ključna te je logično da je u ovako uskoj utakmici rezultat otišao na njihovu stranu."

S druge strane trener FMP-a Nenad Stefanović isticao je važnost pobjede njegove momčadi.

"Čestitam svojim igračima na pobjedi, iza nas su dva, pomalo neobična tjedna. Igrali smo u Turskoj kvalifikacije gdje smo izgubili koš razlike u posljednjoj sekundi. Utakmica s Krkom došla je prebrzo, nismo se stigli pripremiti na pravi način te je to rezultiralo porazom kod kuće. U ovom trenutku nam je najbitniji trening, a vremena za njega nemamo. Danas smo za razliku od prošle utakmice kroz sve četvrtine izuzev zadnje minute i pol bili kakvi trebamo biti ubuduće. Nije bilo lako pobijediti, iako smo imali dobivenu utakmicu dvije minute prije kraja, došlo je do nedostatka samopouzdanja i mentalnog pada. Ova pobjeda nam je jako bitna motivacija za dalje. Čestitke Ciboni na dobroj utakmici, želim im sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo utakmici s Megom koja je na rasporedu za tjedan dana."