Domaćini poveli u polufinalu: Futsal Pula do pobjede u produžetku

Mihaela Bradovski • subota, 20.04.2024.

Square i Futsal Pula stigli su do vodstva u polufinalnoj seriji SuperSport HMNL-a. Posebno neizvjesno bilo je u Puli gdje je Futsal Dinamo poražen u produžetku...

Nakon što je hrvatska reprezentacija u futsalu izborila nastup na Svjetskom prvenstvu u Uzbekistanu, krenula je i polufinalna serija u SuperSport HMNL-u.

Igraj na utakmice futsala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Square je ugostio u Dubrovniku Olmissum i slavio s 4:3. Imao je domaćin i visokih 4:1, ali Olmissum je u završnici vratio neizvjesnost, no nije uspio i izjednačiti.

Domaćin je igrao jako dobro i na odmor je odnio prednost 2:0 zahvaljujući golovima Finca Lintule i Marka Kuraje.

Odmah na početku drugog dijela Maro Đuraš povisio je na 3:0 da bi Vanha smanjio u istoj minuti.

Kada je Cavalcante Alves povisio na 4:1 sredinom drugog dijela, činilo se da je priči kraj, ali s igračem golmanom Olmissum preko Kusture i Sekulića smanjuje na 4:3. Do kraja ipak nije bilo novih pogodaka i Square je poveo s 1-0 u seriji.

Dramatično je bilo u Puli gdje je domaći Stanoinvest Futsal Pula ugostio Futsal Dinamo i u očekivano tijesnom dvoboju slavio u produžetku.

Pulski dvoboj donio je četiri gola u prvom poluvremenu i niti jedan u drugom.

Domaćin je poveo s 2:0 golovima Pacheca i Moravca, ali Luka Perić i autogolom Mataja poravnali su na 2:2.

U drugom poluvremenu igrali su za nijansu opreznije i jedni i drugi ne želeći nekom pogreškom ući u minus i uslijedili su produžeci. Tamo je u 47. minuti Pacheco pogodio za 3:2 i vodstvo Futsal Pule u seriji.

Druge utakmice na rasporedu su već u nedjelju kada su Square i Stanoinvest Futsal Pula ponovno domaćini.