Pau iznenadio, Orleansu drugo mjesto

Goran Markuš • nedjelja, 29.03.2009.

Iako su Strasbourg i Roanne ovog tjedna već odradili i 24. kolo sa današnjih sedam susreta zatvoreno je "tek" 23. kolo francuske LNB lige. Pobjedom protiv Toulona našeg Hrvoja Perinčića Orleans se uspio probiti na drugo mjesto u ukupnom poretku, a veliko iznenađenje priredio nam je Slaven Rimac i njegov Pau Orthez koji je slavio protiv treće momčadi lige, Strasbourga...

Potpuno neočekivano uvjerljivo posljednja momčad lige, Pau Orthez slavila je protiv trećeplasirane ekipe LNB-a, Strasbourga. Iako su gosti nešto bolje otvorili susret i do poluvremena izgradili solidnu prednost od šest poena nošeni publikom i vrlo raspoloženim Pageom Dylanom (23 poena, 10 skokova) domaćini su se brzo vratili i u završnih deset minuta ulazimo sa izjednačenim rezultatom.

Pad igre gostiju Pau Orthez sjajno koristi i sa odličnih 22:14 završava posljednju četvrtinu te upisuje tek šestu ovosezonsku pobjedu. Uz Pagea svakako moramo spomenuti i našeg Slavena Rimca (16 poena, 6 skokova), a solidan susret odradio je i povratnik u klub, Alain Digbeu (9 poena, 7 skokova). Sa 18 poena i šest skokova goste je predvodio David Simon.

Vezane vijesti

Poraz Strasbourga sjajno su iskoristili igrači Orleansa koji su pobjedom kod Toulona skočili na drugo mjesto u ukupnom poretku LNB lige. Iako su od samog starta susreta potpuno kontrolirali igru gosti se ozbiljnije odvajaju tek u trećoj četvrtini kada bježe na za Toulon nedostižnih +14. Iako je Orleans odradio odličnu timsku utakmicu istaknuo se Ryvon Covile koji je u 25 minuta skupio 12 poena i devet skokova. Kod domaćina sa 22 poena i pet skokova najefikasniji igrač bio je Austin Nichols dok je naš Hrvoje Perinčić svojih 37 minuta iskoristio za svega pet poena i četiri skoka uz katastrofalnih tek 20 posto šuta iz igre.

Vrlo neizvjesno bilo je i kod Besançona gdje se punih 40 minuta igralo u egalu da bi u produžetku domaćini iskoristili prednost domaćeg terena i upisali osmu ovosezonsku pobjedu. Gotovo cijeli susret igralo se koš za koš što je rezultiralo izjednačenjem nakon treće i četvrte četvrtine, no gostujući Vichy više nije mogao držati tempo i u produžetku zabija svega deset poena što večeras jednostavno nije bilo dovoljno. Sa 19 poena i četiri skoka najefikasniji domaćin bio je Justin Hawkins dok je goste ubacivši 24 poena predvodio David Teague.

Dijon je pobjedom kod Choleta priredio još jedno iznenađenje u donjem dijelu poretka. Za razliku od mnogih Dijon je na leđima vrlo raspoloženog Erica Chatfielda (24 poena, 4 skoka) vrlo rano preuzeo sve u svoje ruke i na veliki odmor otišao sa sasvim solidnih +7 koje bez većih problema održava do samog kraja susreta. Sa 19 ubačenih poena uz 47 posto šuta iz igre najefikasniji igrač Choleta bio je Rodrigue Beaubois.