Prijateljske utakmice, 28.06.2009, 18:00 h
Domžale 2:2(0:1) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Na Birkirkaru s pozitivnim skorom

Antonija Pavlić • ponedjeljak, 29.06.2009.

Posljednju pripremnu utakmicu prije ogleda prvog pretkola Europske lige protiv Birkirkare odigrao je Slaven Belupo kontra Domžala, i unatoč vodstvu na poluvremenu uspio zadržati tek neriješen rezultat...

Domžale - Slaven Belupo 2:2 (0:1)

Športni park Domžale, Kranjska Gora, 28. lipnja 2009.

Suci: Darko Čeferin, Matej Žunič, Zdravko Babič

Strijelci: 0:1 Jurić 26', 1:1 Šturm 57', 2:1 Vengust 81', 2:2 Dvorneković 88'

Domžale: Brljak, Elsner, Hanžič, Topić (od 50' Kovjenić), Vučkić (od 46' Sviben), Apatič (od 46' Krcić), Brezovački (od 46' Pekar), Stojanović, Teinović (od 61' Mohar), Šturm (od 76' Brezovački), Pek (od 59' Vengust). Trener: Vlado Badžim.

Slaven Belupo: Rodić (od 60' Pelin), Kokalović (od 46' Purić), Rogulj, Poldugač (od 65' Bilen), Šafarić (od 46' Delić), Vojnović (od 67' Poredski), Posavec (od 60' Tepurić), Vručina (od 81' Dvorneković), Jurić (od 46' Nynkeu). Trener: Milivoj Bračun.

Pripremnim pobjedama protiv Zagreba i Interblocka Slaven Belupo jučer je dodao i završni remi protiv Domžala, zadržavši tako pozitivnu atmosferu u momčadi i pokazavši da su još jednom spremni za solidan europski iskorak.

Njihov jučerašnji protivnik, slovenski prvoligaš Domžale, posljednju je utakmicu, što je zanimljivo, također odradio protiv Interblocka, remiziravši na svom terenu rezultatom 3:3. U tri preostala pripremna ogleda Domžalčane, pak, očekuju i još dva susreta s hrvatskim predstavnicima - 3. 7. s Hajdukom te 10. 7. sa Zagrebom.

Prvi je do vodstva stigao hrvatski prvoligaš zaslugom Marija Jurića u 26. minuti, no samo da bi Šturm u 57. poravnao rezultat na 1:1.

Bolju igru u nastavku okrunili su zato domaći i pogotkom za vodstvo Vengusta devet minuta prije isteka devedesete, ali konačan, a i pravedan rezultat od 2:2 postavio je ipak dvije minute prije kraja novopridošli Matija Dvorneković.

Prva utakmica Europske lige protiv Birkirkare Koprivničane s početkom u 19 sati očekuje već u četvrtak i to na Gradskom stadionu u Koprivnici.