Prijateljske utakmice, 24.06.2009, 19:00 h
Kaoter Vodoter 3:11 Dinamo
Dinamo

Dinamo "torpedirao" trećeligaša

Vid Horvat • srijeda, 24.06.2009.

Dinamo je u Domžalama odigrao pripremnu utakmicu protiv Kaoter Vodotera iz Radomlja. U susretu koji je trebao biti zatvoren za javnost, prvak Hrvatske napunio je mrežu slovenskog trećeligaša i na kraju slavio s 11:3. U uvjerljivoj pobjedi ponovno se istaknuo mladi Kramarić, a prvi pogodak zabio je i albanski reprezentativac Vila.

Dinamo je napustio Roglu i ružno vrijeme koje ih prati još od početka priprema, ali u Domžalama su dočekani s identičnom situacijom. Utakmica nije bila posebno napeta, a Modri su pomalo naviknuti na vremenske prilike, do poluvremena uspjeli postići sedam pogodaka.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Igor Bišćan, a nakon toga se mreža Kaotera tresla svakih nekoliko minuta. Najbolji strijelci prvog dijela bili su Sivonjić i Tadić s po dva pogotka, dok su po jedan zabili, osim spomenutog kapetana, Badelj i Sammir.

Nastavak nudi laganu opuštenost u redovima Dinama, što i ne čudi s obzirom na visoki rezultat. U igru su ušli Kramarić i Vila, a upravo je spomenuti dvojac bio najistaknutiji u drugih 45 minuta. Mladi napadač Modrih dvaput je zatresao mrežu slovenskog vratara, a novom pojačanju Dinama trebalo je samo četiri minute za prvi neslužbeni pogodak.

Slovenski trećeligaš iskoristio je opuštenost Modrih i u drugom dijelu triput matirao Kelavu. Počasni pogotci nisu previše utjecali na igru i sami rezultat, a dojma smo da je prvak Hrvatske zadnjih dana dosta ozbiljno radio na realizaciji i efikasnosti. Najefikasniji igrač u redovima Dinama bio je Tadić s tri pogotka.