Prijateljske utakmice, 05.07.2009, 18:30 h
Dinamo 0:1 FCSB
FCSB

Dinamu poraz uz nerede Boysa

Tomislav Pacak • nedjelja, 05.07.2009.

Dinamo je teško mogao zamisliti lošiji dan u Bad Bleiburgu – osim što je upisan poraz od rumunjske Steaue u utakmici prekinutoj zbog nereda, mraka i vremena, još jednom su se istaknuli i neposlušni navijači ocrnišvi po tko zna koji puta ugled zagrebačkog kluba u Europi...

Steaua je zasluženo slavila s 1:0 u 85 minuta koliko se igralo, jer je nakon toga sudac prekinuo dvoboj - uzroka je nekoliko, od mraka preko pljuska do novog ulaska navijača u teren. BBB su, naime, prekidali susret u nekoliko navrata i tako Dinamu omogućili novu blamažu u Austriji gdje sigurno više neće biti dobrodošao.

Bukureštanska momčad pokazala je da je u ovom trenutku spremnija, vjerojatno i kvalitetnija, iako je i Dinamo imao svoje šanse, ali napadači nisu bili precizni.

Tako je u 17. minuti Papadopoulos bio u odličnoj prilici, ali rumunjski vratar to brani, a nakon pola sata igre u odličnoj šansi je i Mandžukić, no opet je pobjednik Tatarusanu.

U međuvremenu su BBB konstantno radili nered, od standardnih baklji do utrčavanja na teren i uzimanja korner zastavica.

Dinamo je zaigrao lošije u nastavku nego u prvom dijelu, sa Slepičkom u vrhu napada, kasnije su priliku dobili i Kramarić, Morales i Villa. Kao plod bolje igre, do prvog gola dolaze Rumunji. Igrala se 68. minuta kada je Kapetanos najspretnije reagirao na drugoj vratnici poslije ubačaja s lijeve strane.

Dinamo u idućih 15-ak minuta nije uspio izjednačiti, a više od toga nijeni imao priliku, što može zahvaliti svojim ”navijačima”. Da dan bude gori za Krunu Jurčića, zbog ozljede je iz igre izašao Robert Kovač, a prve prognoze govore da ozljeda nije neozbiljna...

Dinamo je igrao u sastavu: Butina (od 46. Kelava) - Lovren, Etto (od 69. Tomečak), Bišćan, Kovač (od 46. Carlos) - Sammir (od 69. Pivarić), Sivonjić (63. Vila), Vrdoljak (od 66. Chago), Badelj (od 62. Morales) - Mandžukić (od 62. Kramarić), Papadopoulos (od 46. Slepička).