Prijateljske utakmice, 03.07.2009, 19:00 h
Domžale 0:1(0:0) Hajduk
Hajduk

Pobjedom zaključene pripreme u Sloveniji

Bernard Jurišić • petak, 03.07.2009.

Hajdukovci su pobjedom zaključili pripremni dio koji su odradili u Sloveniji. Na gostovanju kod tamošnjeg prvoligaša Domžala, "bili" su pobijedili pogotkom Senijada Ibričića u 70. minuti...

Treću godinu zaredom nogometaši Hajduka u pripremnom susretu ukrstili su koplja sa slovenskim prvoligašem Domžalama. I u trećem susretu napokon ubilježio pobjedu, nakon poraza i remija u minula dva gostovanja.

U posljednji pripremni susret slovenskog dijela priprema Ante Miše ušao je opet sa "šarenom" momčadi, u kojoj nije bilo Vejića, Andrića i Kalinića, a s klupe su krenuli Ibričić i Skoko.

Bio je to test za pričuvni tandem zadnjih veznih Brkljača - Ljubičić, pričuvni tandem golobradih napadača Vukušić - Sačer, ali i prvi povratak Gorana Rubila na teren nakon gotovo petomjesečne pauze.

U Domžalama se igralo čvrstih 90 minuta, a najvažniji trenutak zbio se u 70. minuti. Senijad Ibričić odlično reagirao na asistenciju Tomasova za 0:1, koje je Hajduk zadržao do kraja.

Splitska momčad utakmicu je počela u sastavu: Subašić - Rubil, Pandža, Aračić Šerić - Gabrić, Brkljača, Ljubičić, Tičinović - Vukušić, Sačer. U drugom poluvremenu ušli su Tomić, Strinić, Maloča, Rafael Paraiba, Thiaguinho, Ibričić, Tomasov, Obšivač, Trebotić i Skoko.

Hajdukovci se nakon dvotjednog boravka na Pohorju vraćaju u Split, gdje će se u subotu upriličiti prvo predstavljanje ovoljetnih pojačanja. S bijelim dresom će se uslikati povratnik Florin Cernat i odmah priključiti momčadi u pripremama za novu sezonu. Narednog tjedna "bili" će se pripremati u Austriji.