Prijateljske utakmice, 17.07.2009, 18:00 h
Šibenik
Šibenik 4:0(1:0) Vinjani

Četvorka Vinjanima

Ivana Jurica • subota, 18.07.2009.

Modri sa Šubićevca uspješno su odradili prvu utakmicu turnira u Vinjanima na kojem tradicionalno nastupaju. Pobjedom nad domaćim nogometašima od 4:0 došli su korak bliže obrani naslova...

Šibenik – Vinjani 4:0 (1:0)

Vinjani, igralište Dovica

Strijelci: Bačelić-Grgić 30'-11 m, Fuštar 63', 80', Husmani 67'

Šibenik: Blažević, Budiša, Vidić, Bačelić-Grgić, Dajić, Alispahić, Duro, Salihović, Medvid, Zoričić, Ademi (još su igrali: Jurčević, Fuštar, Husmani, Makarin, A. Radeljić). Trener: Ivica Kalinić.

Vinjani: J. Radeljić, Zakarija, Kutleša, A. Lončar, D. Radeljić, Đuzel, A. Lončar, Jos. Juroš, Grizelj, Slišković, Primorac (još su igrali: Klapirić, Marinović, Bilopavlović, Bubalo, Gudelj, Aračić, Miloš, Jure Juroš). Trener: Mladen Škeva.

Memorijalni turnir ''Ante Bruno Bušić'' i ove je godine ugostio nogometaše Šibenika. Pored Kalinićeve momčadi na turniru nastupaju još domaćin Vinjani, te drugoligaši Imotski i Mosor. Ždrijeb je odlučio da se Šibenčani u polufinalu suprotstave domaćinima, a da dva drugoligaša u međusobnom nadmetanju odluče tko će u finale.

Šibenik nije imao problema sa domaćinima. Od početka susreta Kalinić je u igru poslao jedanaestoricu koja će, vrlo vjerojatno, započeti i prvi prvenstveni susret u Kranjčevićevoj za sedam dana. U tom periodu Šibenčani su tek jednom matirali domaćeg vratara Radeljića. Uspjelo je to Stipi Bačeliću-Grgiću u 30. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Jusuf Dajić. Nisu malobrojni gledatelji mogli uživati u prikazanom nogometu u prvom poluvremenu kojeg je obilježila i velika vrućina.

U drugom poluvremenu i jedan i drugi trener napravili su po nekoliko izmjena, no, to nije smetalo Kalinićevoj momčadi koja je u nastavku postigla još tri pogotka. Ali prije nego su Šibenčani povisili svoje vodstvo imali su i domaćini priliku za izjednačenje, ali Grizelj nije realizirao najstrožu kaznu. Dvije minute kasnije Modri su došli do povećanja prednosti, a strijelac je bio Ivan Fuštar.

I u 67. minuti domaća se mreža ponovno zatresla. Zeni Husmani dobio je odličnu loptu na pet – šest metara od domaćeg vratara, pa mu nije bilo teško poslati je u mrežu. Konačan rezultat od 4:0 postavio je Fuštar u 80. minuti svojim drugim pogotkom.

S dva pogotka u Vinjanima Fuštar se prometnuo u prvog strijelca ovoljetnih priprema. Trenutno je na četiri pogotka, trostruki strijelac bio je Hunjadi, dva je gola postigao Husmani, dok su po jedan pogodak postigli Alispahić, Duro, Jordan, Jakoliš i Stipe Bačelić-Grgić.

Već drugu prijateljsku utakmicu za redom Kalinićeva momčad nije primila pogodak. Zapravo, primila je samo pet golova u svih sedam dosadašnjih utakmica. No, većina protivnika s kojima su do sada igrali, s obzirom na njihovu jačinu, nisu pravo mjerilo novih mogućnosti Šibenčana koji su gotovo u potpunosti promijenili sastav u odnosu na proteklu sezonu. Tako da će tek prvenstvene utakmice otkriti pravu snagu Kalinićeve momčadi.

U Vinjane nisu Šibenčani putovali kompletni. Lista ozlijeđenih/oporavljenika još je uvijek je brojna. U Šibeniku su tako ostali Hrvoje Spahija, Alvin Karadža, Ivan Božić, Ivan Elez, Antonio Jakoliš, Marko Mihaljević, Petar Bašić, Ante Bulat, kao i nekoliko juniora.

U nedjeljnom finalu Šibenik će igrati protiv Mosora koji je u drugom polufinalu sa 1:0 pobijedio Imotski.