Hajduk
Hajduk 1:1(1:0) Baku

Remi Hajduka, prvijenac Brazilca

Bernard Jurišić • srijeda, 01.07.2009.

Nogometaši Hajduka danas su odigrali treću pripremnu utakmicu. U Kidričevu su "bili" ukrstili koplja s prvakom Azerbajdžana Bakuom i susret okončali s po jednim pogotkom na svakoj strani...

Po kišnom vremenu i teškom terenu, Hajduk je remizirao u trećoj pripremnoj utakmici ovog ljeta. Protiv azerbajdžanskog prvaka Bakua, za kojeg brani naš Marko Šarlija, Splićani su odigrali 1:1, te nakon pobjede protiv austrijskog Steina i poraza od slovenske Nafte zaokružili "troznak" u tri susreta.

Vodeći pogodak za Hajduk postigao je mladi Brazilac Rafael Paraiba nakon ubačaja Tomasova u 9. minuti, a i za azerbajdžanski klub pogodak je postigao Brazilac - Andrazinho u 54. minuti. Igralo se otvoreno na obje strane, iako kišom natopljeni teren nije bio "prijatelj" ni jednoj momčadi.

Hajduk je započeo utakmicu u sljedećem sastavu: Subašić - J.Buljat, Vejić, Maloča, Strinić - Brkljača, Skoko - Gabrić, Ibričić, Tomasov - Paraiba. U drugom dijelu zaigrali su i pričuvni vratar Tomić, Šerić, Vukušić i Tičinović, a svoj debi u bijelom dresu imali su Krešo Ljubičić i Mario Sačer.

Naredni, ujedno i posljednji susret pripremnog dijela u Sloveniji hrvatski doprvak igra u petak u Domžalama kod tamošnjeg prvoligaša.