Maribor iznenadio, Partizan razočarao

Petar Plevnik • srijeda, 29.07.2009.

Prvi susreti trećeg pretkola Lige prvaka donijeli su nekoliko iznenađenja, među kojima svakako treba izdvojiti pobjede Maribora u Zürichu kao i Dinamo Moskve u Glasgowu. Na dobrom putu prema završnom pretkolu Lige prvaka su pak Olympiakos te ciparski APOEL...

Za najveće iznenađenje večeri pobrinuo se Maribor svladavši u Zürichu istoimenog domaćina. Iako je prvak Švicarske poveo već u četvrtoj minuti preko Vonlanthena, Ljubičice su pogocima Tavaresa u 12. i 22. minuti preokrenule rezultat, da bi Hassli u 29. minuti vratio stvario na početak. Pobjedu Mariboru u petoj minuti nastavka donio je Zoran Pavlovič, a nekadašnji igrač Dinama osam minuta prije kraja susreta promašio je 11-erac.

Za razliku od naših zapadnih susjeda, istočni se večeras nisu proslavili. Da ciparski klupski nogomet nije mačji kašalj prošle sezone sjajnim nastupima u Ligi prvaka dokazao je Anorthoiss, a snagu Ciprana na vlastitoj koži večeras je osjetio Partizan. Svoje nekadašnji klub u 50. je minuti načeo Mirosavljević, da bi sjajnih 2:0 uoči uzvrata u Beogradu Apoelu osigurao Zewlakow pet minuta prije kraja susreta.

Velik posao na putu prema četvrtom kolu napravio je Olympiakos. Momčad Temuria Ketsbaije sve dvojbe protiv Slovana u Bratislavi riješila je nakon tek nešto više od 20 minuta igre. Papadopoulos u drugoj te i Leonardo u 21. minuti bili su strijelci za pobjedu Grka 0:2.

Iznenađujuć dobar rezultat u Donjecku ostvario je Temišvar, odigravši s osvajačem Kupa UEFA Šahtarom 2:2. Konačnim rezultatom Ukrajinci mogu biti i zadovoljniji, budući da su Rumunji pogocima Bucura dva puta bili u vodstvu. Šahtar, za koji je svih 90 minuta odigrao kapetan Darijo Srna, poraza su spasili Gladky te Fernandinho.

Među iznenađenja svakako spada i ishod susreta u Glasgowu, gdje je moskovski Dinamo s 1:0 bio bolji od Celtica. Službeno premijeru novog čovjeka na klupi Bhoysa Tonya Mowbraya pokvario je pogodak Kokorina iz sedme minute za konačnih 0:1 i teško iskušenje za tjedan dana u Moskvi.