1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 02.08.2009, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Novosel (Vrbovec), Žudetić (Pula)

Slaven bez šanse u Vinkovcima

Antonija Pavlić, Ante Jukić • nedjelja, 02.08.2009.

Zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, Cibalia je večeras u Vinkovcima potpuno zasluženo svladala Slaven Belupo i stigla do druge ovosezonske pobjede. Pogotke za 2:0 domaće momčadi postigli su Ninoslav Parmaković i Ivan Baraban.

Ivan Baraban
59'
28
Tomislav Mazalović
71'
16
Tomislav Radotić
84'
Stanko Mršić
14
(do 69')
30
Csaba Csizmadia
Milivoj Bračun

Početak vinkovačkog dvoboja bio je po idealnom scenariju domaćeg stratega Stanka Mršića. Nošeni podrškom solidno ispunjenog stadiona uz Bosut, nebesko-plavi su od prve minute jurnuli prema golu Silvija Rodića, a kao nagrada za taj trud stigao je kazneni udarac u desetoj minuti, iako treba naglasiti da je koprivnička obrana prilično naivno reagirala na ne pretjerano ozbiljnu situaciju u vlastitom šesnaestercu. Ipak, poklon farmaceuta Mario Lučić nije pretvorio u vodstvo Cibalije - povratnik u vinkovačku momčad promašio je cijeli okvir Rodićevih vrata i ostavio "nulu" na semaforu nakon uvodnih deset minuta igre.

Neiskorišteni kazneni udarac vidno je presjekao domaću momčad, tako da su napadi nebesko-plavih u nastavku prvog poluvremena bili podosta jalovi, bez obzira na silnu želju i zalaganje koje su igrači Stanka Mršića demonstrirali. S druge strane, gosti baš i nisu previše gledali prema golu Marijana Antolovića - iz "aviona" se vidjelo da je Milivoj Bračun u Vinkovce stigao po bod, kojega je pri odlasku na odmor i imao u "džepu".

Drugo poluvrijeme ponovno gura Marija Lučića u glavnu ulogu. Ovog puta stoper Cibalije nije demonstrirao nepreciznost, nego silinu udarca, koja je pokosila pola uže obrane gostujućeg sastava. Nakon pružene pomoći, "unesrećeni" su nastavili igru, i svaka im čast na tome, jer s tribina je to stvarno izgledalo ružno. Iz daljine je u 53. minuti pokušao i Kresinger, čiji udarac odlazi za malo pokraj vratnice.

Zasluženo vodstvo Cibalije stiglo je u 61. minuti. Pavličić je vrlo dobro izveo korner, a Husić s druge vratnice spustio loptu prema golu, koju je na samoj crti Ninoslav Parmaković "zakucao" u mrežu. Kada se na vodstvo domaćina nadovezao i neoprezno zarađeni drugi žuti karton Alena Marasa, bilo je jasno da će gosti vrlo teško izbjeći poraz u Vinkovcima. Konačnih 2:0 u 89. je minuti postavio Baraban.

Tih 2:0 Cibalije zapravo je vrlo prihvatljiv rezultat za Belupo, budući da su gosti nakon isključenja Marasa nekoliko puta opasno "visjeli". Izgledne prilike prije gola za 2:0 redom su promašivali Kresinger, Baraban i Husić, Pavličić je s 20-ak metara svojim prepoznatljivim udarcem uzdrmao gredu, no nisu u konačnosti domaći navijači pretjerano žalili zbog toga. Cibalia je, tako, došla do druge ovosezonske pobjede, dok je Slaven Belupo, i to ne prvi puta, ostao puno toga dužan u Vinkovcima.