1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 19.09.2009, 17:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Mišo Falatar (Bjelovar), Tomislav Hudika (Varaždin)

Petar Plevnik • subota, 19.09.2009.

U daleko najboljoj igri pruženoj u posljednje vrijeme u Gradskom vrtu nogometaši Osijeka uvjerljivo su svladali Zadar te stigli do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede...

Antonio Mršić
46'
22
Marin Kurtin
69'
15
Jure Jerbić
80'
Dalibor Zebić

Baš kao i prošle jeseni, nogometaši Osijeka uspjeli su protiv Zadra na domaćem terenu stići do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu, čime su izjednačili klupski rekord.

Za razliku od susreta protiv Istre 1961 prošle subote, Osječani su u dvoboj protiv Zadrana krenuli nešto manje silovito, no učinak je bio jednak kao i protiv Puljana - rano vodstvo. Već u 12. minuti Pavličić je iskoristio izlazak Ježine i lob udarcem s dvadesetak metara pogodio praznu mrežu za 1:0.

Rano vodstvo dodatno je podiglo sampouzdanje bijelo-plavih koji su iz minute u minutu djelovali sve razigranije i opasnije. Osječani su vodstvo mogli udvostručiti u 25. minuti kada Jugović odličnom loptom u trk izbacuje Nikšića, koji se nije uspio otrhvati gostujućem braniču, već je dodao do Pavličića, no njegov udarac brani Ježina.

Još bolju prigodu za drugi pogodak domaćini su imali u 36. minuti kada Miličević probija desnu stranu i šalje povratnu za Kneževića, no ni Knežević, a potom ni Jugović ne uspijevaju iz blizine svladati vratara Ježinu, točnije obrana Zadrana izbija u korner.

Drugi dio susreta počeo je još jačim pritiskom Osječana, koji je vrlo brzo rezultirao drugim pogotkom. Igrala se 49. minuta kada Knežević na desnoj strani pronalazi Miličevića, a najbolji strijelac Osječana s pet metara pogađa za 2:0.

Da je u životnoj formi napadač Osječana umalo je pokazao nedugo potom kada je s lijeve strane 16-erca primirio dugu loptu Kneževića, sombrerom se oslobodio Puljića i ne čekajući da lopta padne na tlo topovskim udarcem poslao loptu zamalo iznad gola.

Iako su do tog trenutka igrali odlično i kontrolirali igru i rezultat, trener Steinbrückner odlučio je u posljednjih dvadesetak minuta zatvoriti utakmicu, tako da su u tom dijelu igre Zadrani uspjeli uspostaviti ravnotežu, ali ne i ozbiljnije ugroziti vrata gotovo nezasposlenog Karduma.

Štoviše, ne samo da nisu postigli počasni pogodak, već su i primili treći nakon što je u igri svježi Šorša ubacio za Jugovića, obrana gostiju zaboravila na veznjaka domaćina, koji rutinirano zabija za 3:0.

O tome kako su igrali Osječani dovoljno govori i da je gotovo cijeli stadion na nogama dočekao posljednji zvižduk suca Draženka Kovačića te gromoglasnim pijeskom i dugotrajnim skandiranjem zasluženo nagradio igrače Tomislava Steinbrücknera za prikazano u susretu protiv Zadra.