1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 19.09.2009, 20:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Davor Batinić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar)

Vedran Attias • subota, 19.09.2009.

Zasluženo je utakmica između Sesveta i Slavena završila neriješenim rezultatom jer niti jedni niti drugi nisu zaslužili uzeti tri boda. Nakon vrlo dobrih 45 minuta nogometa u Kranjčevićevoj, u nastavku smo gledali vrlo loš nogomet..

Matias Zubak
64'
17
Antun Palić
69'
23
Ivan Babić
75'
Zlatko Dalić

Dobro je počela utakmica u Kranjčevićevoj za malobrojne gledatelje nakon što smo u prvih pet minuta vidjeli po jednu opasnu situaciju pred svakim golom, no već u 6. su gosti poveli. Bit će to gol na koji će se sigurno žaliti domaćini jer su gosti zabili za vodstvo dok je igrač u bijelom dresu ležao na sredini terena, a igrači Slavena nisu poslali loptu van terena već – u mrežu.

Dugo je trajala akcija na kraju koje je lopta došla do Marasa, a ovaj se lijepom varkom riješio svog čuvara i potom desnom nogom silovito pogodio sami kut Radoševa gola. Dobar početak kao da je presjekao igrače Slavena koji su tada stali i potpuno prepustili inicijativu igračima Croatije.

Kao plod bolje igre, došao je izjednačujući pogodak. Vrlo raspoloženi Bošnjak je lijepo u for gurnuo Celiščaku koji iz prve dobro centrira, a u sredini je potpuno sam ostao Čižmek kojiem nije bilo teško poslati loptu u mrežu za zasluženo izjednačenje u 18. minuti.

Dok su gosti nakon pogotka pali, igrači Sesveta nakon gola dodatno su stisnuli Slaven i samo par minuta nakon pogotka imali priliku za novi pogodak, no Puškarić se nije dobro snašao u vrlo izglednoj situaciji. Nakon pola sata igre ritam utakmice je pao, gosti su se malo dignuli i gledali smo vrlo izjednačenu utakmicu u kojoj su domaćini ipak imali više od igre, no Jukić nekoliko puta nije dobro reagirao.

Nakon dobrih i zanimljivih 45 minuta nogometa, u nastavku smo gledali – ništa. Gosti su zaprijetili u 66. minuti kad je dobro glavom pucao Vojnović, no Radoš je dobro reagirao i to je ujedno bilo jedino što smo vidjeli od nogometa u drugih 45 minuta.

Pomislili smo da će biti nekih prilika kada je Papa u 69. minuti dobio drugi žuti karton i tako svoju momčad ostavio s igračem manje zadnjih 20 minuta, no ništa u tom periodu nisu napravili domaći. Dapače, gosti su bili ti koji su iz ničega došli do kontre i zicera Tepurića na samom kraju, no vrlo loše je reagirao napadač gostiju i tako je svatko osvojio po bod u Kranjčevićevoj.