Osveta Brođana

Vedran Babić • utorak, 04.05.2010.

Košarkaši Svjetlost Broda osvetili su se Trogiru za poraz u prvom međusobnom susretu. U 11. kolu Lige za prvaka Brođani su u športskoj dvorani Vinko Kandija pokazali više i zasluženo ubilježili treću pobjedu.

Trogirani nisu uspjeli spojiti dvije pobjede protiv Svjetlosti. Nakon što su u četvrtom kolu slavili sa 105:102, večeras su Brođani dobili svoju osvetu i rezultatom 89:80 nanijeli domaćinu deseti poraz u Ligi za prvaka.

Već od samog početka vidjelo se da su gosti raspoloženi i puni motiva. Koševima Karlovića Svjetlost je u četvrtoj minuti povela 10:5, no domaćini su predvođeni svojim najboljim pojedincem Drezgom u devetoj izjednačili na 16:16.

Vezane vijesti

Ipak, do kraja četvrtine najefikasniji gostujući igrač Ćosić (32 koša, od čega 18 iz slobodnih bacanja) postiže nekoliko uzastopnih koševa i odvodi svoju momčad na plus šest. U drugoj četvrtini gledali smo izjednačenu košarku, gosti su u nekoliko navrata mogli izgraditi veću prednost, ali su na odmor otišli sa samo plus dva (46:44).

Početkom treće četvrtine Blajić poravnava na 51:51 i onda kreće presudna serija Brođana predvođena pouzdanim Ćosićem. Već u 25. minuti je rekordnih 11 koševa razlike (64:53). Delaš je potom u dva navrata smanjio na minus pet, no Pilepić i Ćosić vraćaju na devet razlike.

Bio je to ipak preveliki zalogaj za igrače Nikše Bavčevića koji su posljednji vlak za povratak u susret imali u 37. minuti kada je na semaforu pisalo 72:76. Do preokreta nije došlo - gosti su jednostavno bili raspoloženiji, a osim Ćosića zapažene su uloge odigrali Spahija i Vukičević koji su zajedno ubacili 29 koševa i uhvatili čak 22 skoka. Spahija je pritom ostvario double-double učinak.