Zagreb opasno živio

Branimir Korać • utorak, 04.05.2010.

Košarkaši Zaboka bili su blizu u nastojanju dolaska do pobjede protiv NLB ligaša. U susretu 11. kola ugostili su Zagreb, imali su priliku, ali je nisu znali iskoristiti...

Zabočani su se u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka pokazali kao momčad koja se čini najbližom NLB ligašima. Pokazali su to i u susretu protiv Zagreba kojem su pružili čvrst otpor i čak u jednom dijelu susreta izgledali kao momčad koja bi mogla doći do pobjede.

Gosti iz Zagreba uspjeli su već u prvoj četvrtini preuzeti kontrolu nad utakmicom i steći laganu prednost koju su bez većih problema održavali. Prva naznaka problema stigla je početkom druge četvrtine kada je Luka Žorić tek po povratku u igru zaradio treću osobnu pogrešku čime je Denis Bajramović praktički ostao bez važnog igrača do poluvremena.

Vezane vijesti

Na odmor su s prednosti otišli gosti koji su vodili 52:46 što je ipak bio rezultat koji je ostavljao prostora domaćinu.

Tako je i bilo. Na početku drugog poluvremena Zabok je zaigrao odlično i vrlo brzo anulirao zaostatak. U 23. minuti Robert Lež je ubacio tricu za smanjenje na 56:55, u sljedećem napadu Damir Mulaomerović je zaradio tehničku pogrešku i isključenje, a Lež je realizirao četiri slobodna bacanja što je Zabok dovelo do prednosti 56:53.

Domaćin je imao vodstvo dop 27. minute, a onda je uslijedio pad. Nakon trice Budimira za 64:61, gosti rade seriju čak 15:1 do kraja treće dionice i umjesto da domaćin iskoristi situaciju u koju je Zagreb ušao, gosti su se podignuli.

U posljednjoj dionici dvojbe nije bilo. Zagreb je rutinski čuvao visoku prednost, Zabočani su se maksimalno spustili do minus sedam, ali nisu nijednom zaprijetili povratkom.

Zagreb su u ovom susretu predvodili Žorić s 30 poena i osam skokova te Kruno Simon s 23 poena i sedam skokova. Kod Zaboka Krapić je ubacio 21 poen uz sedam skokova, a Lež i Budimir su dodali po 12 poena.