Darda bez šanse u Zadru

Branimir Korać • srijeda, 05.05.2010.

Posljednji susret 11. kola Lige za prvaka košarkaša igran je u Zadru gdje su gostovale Vrijednosnice OS iz Darde. Gosti su solidno odradili 20-ak minuta, no više od toga nisu mogli...

Zadar nije dopustio iznenađenje u 11. kolu Lige za prvaka. Vrijednosnice iz Darde doputovale su u Zadar s prvenstvenim ciljem odigrati što bolju utakmicu i ne dozvoliti domaćinu da im nanese katastrofalan poraz. Na najboljem putu bili su gotovo 30 minuta, nisu previše zaostajali, no onda su potpuno pali i Zadar je visoko slavio. Nedostajao je gostima uz raspoloženog Kamaldina Gammu još jedan igrač koji bi povukao i to je razlog visokom porazu.

U prvih 15-ak minuta Darda je bila posve ravnopravan protivnik. Gosti su odlično krenuli u utakmicu i poveli s 12:3, međutim Zadar ih je uhvatio, ali sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena nije se uspio odvojiti.

U 16. minuti na semaforu je stajalo 27:25, a onda je Zadar složio seriju 9:0 preko Stipčevića i Cara te pobjegao na plus 11. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina 36:27 što je još uvijek ostavljalo goste koliko-toliko zadovoljnima.

U nastavku posve drugačija slika. Trebalo je Zadranima pet minuta da se odvoje, posljednji put na rubu dvoznamenkastog zaostatka gosti su bili u 25. minuti kada su zaostajali 44:34, no Zadar je preko Perića, Morovića i Plaisteda napravio novi bijeg i tu je priči bio kraj. Vrlo brzo su bili na 53:34 što je riješilo pitanje pobjednika.

Uoči posljednje dionice Zadar je vodio 62:40 i to je bio znak obojici trenera da u nastavku susreta daju priliku onima koji inače znatno manje igraju pa je tako Zadar gotovo cijelu posljednju četvrtinu odigrao s pričuvnom petorkom.

Susret je završen pobjedom domaćina 80:52, a u pobjedničkom sastavu istaknuli su se Rok Stipčević sa 17 poena i Marko Car s 13. Kod gostiju Kamaldin Gamma je ubacio 20 poena uz 12 skokova.