1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Kučina (Sveti Ivan Žabno), Lončar (Osijek)

Bernard Jurišić • subota, 30.10.2010.

Hajduk je teškom mukom savladao Hrvatski dragovoljac i prekinuo niz od tri poraza. Još jedno neuvjerljivo izdanje "bilih" pogotkom je spasio Tomasov u 82. minuti...

Marcelo Brozović
46'
24
Karlo Kešinović
70'
14
Filip Jazvić
77'
Ivan Pudar

Niz od tri poraza protiv Zenita, Cibalije i Istre 1961 protiv najlošije momčadi prvenstva Hrvatskog dragovoljca jednostavno je morao biti prekinut. Hajduk nije imao alternativu, a "premosnik" Joško Španjić na teren je poslao prilično iznenađujuću momčad. Nešto zbog kartona, nešto zbog drugačijih ideja, Španjić je izveo momčad koja još nikad dosad nije igrala zajedno.

No, opet to nije ništa posebno značilo za povećanje razine kvalitete izvedbe Hajdukove momčadi u prvom dijelu. Opet je to velikim dijelom izgledalo loše, tromo i nepovezano, a osim pokušaja Andrijaševića pola sata gotovo da ništa nismo vidjeli na Poljudu.

I gosti čestitali Torcidi

Uoči početka susreta delegacija Hrvatskog dragovoljca položila je vijenac na spomen-ploču poginulim pripadnicima Torcide u Domovinskom ratu.

Navijači Hajduka na današnjoj su utakmici proslavili svoj 60. rođendan, uz lijepu koreografiju i velik broj nazočnih na sjevernoj tribini. Više 4.000 gledatelja danas, više od pola je bilo na sjevernoj tribini.

Onda je Hajduk ipak malo pritisnuo. Ante Vukušić se tri puta motao pred gostujućim vratarom i pokušavao nastaviti svoj niz pogodaka, no mrežu gostiju ipak je načeo Jurica Buljat. Bio je korner za "bile", lopta je došla do Hajdukova stopera na 13-14 metara, ovaj ju je poslao prema mreži, zakačila je nekoga putem i prevarila vratara Čovića. Hajduk je s(p)retno poveo.

Nisu se gosti obeshrabrili, štoviše drugo poluvrijeme otvorili su sjajnom prigodom Jusufija, koji je s pet metara umjesto mreže pogodio vratnicu. Bio je to samo uvod u 60. minutu, kada je nakon brze kontre Jurin sjajno proigrao Laopolda Novaka, koji nije imao težak posao u sredini za izjednačenje na 1:1. Tako je Hrvatski dragovoljac "čestitao" Torcidi 60. rođendan pogotkom u 60. minuti, na što su navijači Hajduka sarkastično skandirali "Sretan nam rođendan..."

Hajduk je nakon izjednačenja silovito krenuo naprijed, ali nisu "bili" imali pravu ideju kako probiti crni bedem. Ušli su i Anas Sharbini i Tomasov, a upravo je potonji donio veliko olakšanje domaćim tribinama u 82. minuti. Vukušić je ubacio na drugu vratnicu, Marin Tomasov je bio priseban i pogodio za 2:1.

Uspjeli su se provući "bili", sačuvati minimalnu prednost i spasiti se nove rezultatske blamaže.

• Obrisan korisnik31.10.2010. u 01:44
    Dinamo sampioN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • free2le31.10.2010. u 00:35
    sad je u modi pljucat po Hajduku pa nista nevalja. Hajduk i nije bija toliko loš. Moga je naslov bit: hajduk je igra koliko mu je tribalo. Dragovoljac je do gola i posli izjednačenja igra tešku bunkerčinu. u tih pola sata između je ima dvi poluprilike iz kojih je da i taj gol. zadnjih 20 min bilo... [više na forumu]