1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2010, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 100
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Revija promašaja Lokomotive i Slavena

Borna Rupnik • subota, 30.10.2010.

Lokomotiva i Slaven Belupo podijelili su bodove u utakmici u kojoj su se i jedni i drugi istaknuli - promašajima...

U potrazi za odmakom od zone ispadanja u Zagrebu su se susreli Lokomotiva, ohrabrena prošlotjednom pobjedom nad Karlovcem, i Slaven Belupo, koji je prije sezone razmišljao i o Europi.

Previše namještanja

Malo smijeha malobrojnih pristunih početkom nastavka izazvala je trojka Slaven Belupa koja je puno komplicirala oko namještanja lopte za slobodan udarac na sredini terena, da bi na kraju samo lagano gurnula loptu nogometašu Lokomotive.

Početak utakmice pripao je Lokomotivi, koja je nakon uvodnog ispitivanja snaga mogla povesti u devetoj minuti, kada je Nino Bule istrčao prema Silviju Rodiću i pucao u njega, a nedugo potom u izglednoj prilici Mateo Poljak promašuje loptu.

Slaven Belupo se probudio tek iza 15. minute, ali Mario Gregurina nije iskoristio priliku s desetak metara, dok rastrčani Mateas Delić svoju želju nije uspio pretočiti u ozbiljniju prijetnju Romeu Mitroviću.

Gosti iz Koprivnice nisu bili u posebno podređenom položaju, ali uglavnom su pucali iz daljine ili ubacivali u šesnaesterac, što je rijetko davalo konkretan rezultat - Lokomotivin se blok često dovoljno dobro postavljao.

U međuvremenu su Lokomotivine akcije neuspješno završavali Bule, Frano Mlinar i Poljak, da bi pokušajem glavom uzvratio Josip Milardović. Ipak, najbolju je šansu u prvom dijelu zapucao neometani Bule sa samo nekoliko metara nakon prekrasnog prodora Marija Muse, dok je Rodić obranio snažan i precizan slobodan udarac Tomislava Martinca u 43. minuti te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Petković - Mujanović

Trener Slaven Belupa uvjerljivo je najviše svojih uputa usmjerio prema Goranu Mujanoviću. "Mujke, Mujke", neprestano se čulo s klupe gostujuće klupe.

Prve minute drugog dijela obilježila je Delićeva ozljeda, kojega je morao zamijeniti Nicolas Nynkeu, dok je Ljupko Petrović odgovorio uvođenjem živahnog Mirka Kramarića. No, nakon dva neuspješno izvedena prekida Lokomotive uslijedila je akcija Davora Bagarića za Gregurinu, koji kasni za jedan, odlučujući korak.

A minutu poslije Poljak se našao "oči u oči" s Rodićem, ali ni to nije bilo dovoljno da se na Maksimiru zatrese mreža: vratar Slavena odbio je preko gola. Uzbuđenja nije bilo sve do desetak minuta prije kraja kada Ivan Peko dodaje, a Bule puca visoko ponad vratnice.

Međutim, završne su minute pripale gostima. Prodor kapetana Elvisa Kokalovića zaustavljen je u zadnji čas, a Franjo Tepurić uspio je promašiti nemoguće kada je ostao sam pred nečuvanom mrežom Lokomotive. Pokušao je još i Marin Jakšinić, ali ostalo je 0:0.

Tako će i jedni i drugi ostvarenje zacrtanih ciljeva morati tražiti u narednim susretima - sa samo jednim osvojenim bodom ostat će nakon ove subote niže od željenih pozicija.