1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 18.03.2011, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Josip Havaić (Koprivnica)

Ante Zovko • petak, 18.03.2011.

Inter je dominantnom predstavom na svojem terenu nanio četvrti uzastopni poraz Istri koja nije osvojila boda u nastavku prvenstva.

Adrian Valentić
73'

Stjepan Babić
75'

Ivan Blažević
78'

Zoran Vulić

U Zaprešiću se Inter protiv Istre postavio kao pravi domaćin i riješio sve dvojbe za manje od prvih 45 minuta dobivši na kraju 3:1. Kao što je Zoran Vulić govorio u najavi, njegova je momčad opet potonula nakon prvog pogotka.

Bolje za Inter teško je da je moglo početi. U četvrtoj minuti Mirko Kramarić je postavio loptu na neka 22 metra i iz slobodnog udarca uz pomoć Istrinog živog zida svladao Josipa Škorića.

Žutima je vodstvo dalo dodatnu snagu pa su nastavili dominirati čvršćom, agresivnijom igrom kojom su držali Istru na njezinoj polovici. Tako je u 14. minuti Inter pokrenuo brzu akciju, a visoku loptu atraktivno je glavom u vlastitu mrežu poslao Milenković i praktički riješio pobjednika.

Sve je praktički zaključeno u 26. kad je Kramarić opet probio, nabacio, a Saša Balić glavom postavio 3:0. Gosti nisu imali odgovora na Interovu igru. O tome najbolji svjedoči činjenica da su jedinu priliku u prvom dijelu imali u 45. minuti. Pucao je Siniša Linić snažno iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala pored lijeve stative.

Domaći su nogometaši u drugom dijelu malo popustili "stisak" i Istra je došla do daha. Pokušavali su tu i tamo gosti, ali puno igre publika nije mogla vidjeti.

Nakon niza poluprilika, Puljani su postigli počasni pogodak preko Mirka Plantića.

Inter se ovom pobjedom (vjerojatno privremeno) probio u "europsku zonu", na treću poziciju. S druge strane, Istra tone sve dublje. Izravni konkurenti za ostanak, Lokomotiva i Šibenik, imaju priliku pobjeći joj na osam bodova razlike, a za vrat joj puše Hrvatski dragovoljac koji se približio na samo bod zaostatka.